Kultuurihiies toimub talgupäev

Foto: Helje Mets/ Järvamaa Omavalitsuste Liit

Järvamaa kultuuri nõukoda ja Anton Hansen Tammsaare muuseum Vargamäel kutsuvad osalema Teeme ära talgupäeval, et korrastada XXVII laulu- ja XX tantsupeo „Minu arm” peotule teekonna peatuspunkti Järvamaa kultuurihiit.

Talgutöödeks on riisumine, okste ja prahi vedu, metsaaluse puhastamine, kändude vedu hiiest muuseumi rehehoone taha ning vanade istumisaluste ja lõkkepuude hoiustamise katusealuse lammutamine kiigeplatsil.

Kaasa palutakse võtta reha, töökindad, väike koormakate prahi vedamiseks, mootorsaag, puidust isumisaluste lammutamiseks vajaminevad tööriistad. Hea on, kui kellelgi lähikonnas on käruga ATV ja on sellega võimalus talgule tulla, et vedada järgatud puid hiiest muuseumi rehehoone taha.

Talgulistele pakutakse talgusuppi ja pillilugu ning head olemist kevadises metsas.

Järvamaa kultuurihiit hakati looma 1992. aastal ning igal aastal istutavad siia oma puu järjekordsed kultuuripreemia laureaadid.

Kuni 2000. aastani andis preemiaid välja Järva Maavalitsus, alates 2001. aastast Järvamaa Omavalitsuste Liit. Kuigi preemiate kategooriad ja nimetused on aja jooksul muutunud, on tublisid ja tunnustustväärivaid inimesi siin alati olnud ning nii kasvab hiies kokku üle 100 puu.

Talgupäev toimub Kultuurihiies  8. mail  17st kuni kella 20ni. Registreerida saab end SIIN!

Lisainfo
Talgujuht Eva Linno tel 53015930

Lisainfo tööde kohta
Vargamäe muuseumi juhataja Reelika Räim tel 5326 8377

Sildistatud

Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background