Kuningate stipendiumid pälvivad Meico Vettik ja Tiit Reinberg

Järvamaa Kogukonnafondi poolt välja antava Kuningate sihtkapitali stipendiumi saavad tänavu  Meico Vettik ja Tiit Reinberg.

Meico Vettik on noor lootustandev krossisõitja. Ta alustas motokrossiga juba 4 aastaselt. Juba kuueselt võitis ta EMV etapi 50cc klassis kodurajal Türil.

Paljude krossispetsialistide arvates on just Vettik see, kes tulevikus hoolitseb Eesti krossimeeste tublide tulemuste eest maailmas. Ja seda mitte põhjuseta. Neli korda on Vettik olnud poodiumil laste mitteametlikel maailmameistrivõistlustel Prantusmaal – Master Kids – 50cc võitja 2010 ja 65cc klassis kaks korda 2012 ja 2013 teine ja 85cc 2014 teine.

Lisaks veel USA-s MINI OS kuues koht, Briti GP võit, Läti meisrtitiitel, EMV etappide võidud ja paljude motokrosside võidud ja poodiumikohad on need, mis mahuvad tema  senisele teenetelehele.

Alates 2014 aastast sõidab Vettic juba 85cc klassis ja tema esimene võistlus selles klassis oli 2014 a. rahvusvaheline Mulgikross, kus ta  jõudis 2. kohale. Suurem tiitel tuli 2016. aastal juunioride maailmameistrivõistlustel kus ta saavutas teise koha.

Tiit Reinberg on maakonnalehes töötanud pikki aastaid. Tema töö on toonud ehk mitmetele meelehärmi, kuid omases stiilis on ta seisnud selle eest, et tuua välja maakonna elu oma kirevas värvirikkuses. Asjad ei ole must-valged ja siinse elu kajastamine tema erinevates tahkudes on aidanud ärgitada inimesi vaatama asju vahel ka teise pilguga ning hindama toimuvat kogukonna üldisest edenemisest lähtuvalt.

Reinberg teeb tööd hingega ja erinevates intervjuudes on ta kinnitanud, et mitte mingil juhul ei lase ta ennast mõjutada, et mida või kellest peab kirjutama.

Stipendiumid antakse kuningate poolt üle pidulikul kokkusaamisel 1.oktoobril kell 18.30 Paide raekoja 2.korruse saalis kuhu kõik on oodatud.

Varasemalt stipendiumeid pälvinud Janno Reim, Maiko Kesküla, Urmas Jõgi, Peeter Oja, Kaarel Siimut, Kurre Ehrnsten, Ergo Kuld ja Ervin Runnel.

2013. aastal Paides asutatud Kuningate sihtkapital on loodud eesmärgiga kaasa aidata ja edendada elu Paide linnas ja Järvamaal, innustades ja tunnustades edasipüüdlikke Paide linna ja Järvamaa kodanikke ning Paide linna ja Järvamaa arengu eest seisvaid isikuid.

Sildistatud

Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background