Kunstikoolis hakkavad õppima Paide Gümnaasiumi noored

Margus Tiitsmaa alias Sorge. Foto: Klaudia Tiitsmaa

Tänasest hakkavad Paide gümnasistid õppima joonestamist ja praktilist joonistamist Paide Huvikeskuse kunstikoolis, kus on olemas kunsti õppimiseks sobilik keskkond. Kahe kooli vahelise koostööprojekti eesmärk on siduda formaal- ja mitteformaalharidust, mitmekesistada igapäevaseid koolitunde ning pakkuda kvaliteetset õpet professionaalsete juhendajate käe all. Kunstikooli õpetajad Margus Tiitsmaa (alias Sorge) ning Madli Liiva hakkavad õpetama vastavalt joonestamist ja praktilist joonistamist.

Loovainete kaudu tutvuvad noored  nii joonestamise kui ka joonistamise algtõdedega ning saavad paremaid kunstialaseid teadmisi, mida kasutada karjääri planeerimisel või edaspidises elus. Kunstikoolis õppimine arendab loovust, tehnilist mõtlemist ja ruumilist kujutlusvõimet ning õpetab oma ideid jooniste abil edastama.

“Loodame väga, et paindlik ning nüüdisaegne lähenemine õppimisele toob lähitulevikus juurde uusi koostöövõimalusi. Selline projekt aitab ka õpetajatel igapäevarutiinist välja tulla ning oma kunstialaseid teadmisi laiemalt jagada. Kaugemas perspektiivis loodame rikastada noorte loominguga linnaruumi ja tõsta kunsti väärtust,” sõnas Paide Huvikeskuse direktor Anneli Suits.

Sildistatud

Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background