Küttepuude ostmisel tasub olla tähelepanelik

Pilt on illustreeriv

Küttepuude ostmisel tasub olla igati tähelepanelik ning kindlasti veenduda selles, et müüjalt saadaks vastu ostutšekk ja kas kogutud tellimus vastab sellele, mis kohale toodi.

64-aastane Järvamaa mees  tellis märtsikuu lõpus  51-aastase mehe käest endale 20 ruumimeetrit küttepuid. Mõne nädala eest ümber ladudes avastas ta, et puid oli ligi kolm ruumimeetrit vähem, kui tellitud. Ostja sõnul jäi kviitung saamata, sest müüa ütles, et selle saamisel tuleks maksta juurde käibemaksu ja seetõttu  hind tõuseks. Sellega ei olnud tal  ka dokumenti ostu toimumise kohta.

Paide piirkonnapolitseinik Eeva Õun täpsustas, et  puude tellija üritas nende müüjat mitu nädalat kätte saada, kohale ta puid vaatama ei tulnud. “Päev enne politsei teavitamist sai tellija müüja telefoni teel kätte. Kuna kokkulepet telefonis ei saavutatud, teavitas tellija politseid. Kui politsei puude müüjale helistas, tuli ta kohale ja mõõtis küttepuud üle. Tema sõnul pole puudulik osa nii suur, kui seda väidab tellija.”

Politsei uuris juhtunu asjaolusid, kuid leidis, et tegu on tsiviilvaidlusega ja soovitas selle lahendamiseks pöörduda tsiviilkohtusse või Tarbijakaitseametisse. Politseile küttepuude müüja kohta varem kaebusi laekunud ei ole.

Sildistatud

Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background