Kuu lõpus selgub Eesti linnurikkaim linn

Pilt on illustreeriv. Foto: pexels.com

Eesti Ornitoloogiaühing kutsub loodushuvilisi osalema 31. märtsil vaatluspäeval, et välja selgitada Eesti linnurikkaim linn.

Linnade linnuvaatluspäeval osalemiseks on vaja moodustada kahe- kuni viieliikmeline võistkond. Arvesse lähevad kõik vaatlused, mis on tehtud vabalt valitud Eesti linnas 31. märtsil kella 5.00–13.00 vahel. Kirja tuleb panna nähtud ja kuuldud linnuliigid, vaatlusalaks olnud linn, osalejate nimed ning kas võistluse ajal liiguti jalgsi, jalgratta või mootorsõidukiga.

Vaatlused tuleb saata samal päeval kella 16.00 vaatluspäeva koordinaatorile Tarvo Valkerile aadressil tarvo.valker@eoy.ee. Võistluse täpsed reeglid on kirjas siin.

Linnade linnuvaatluspäeval pööratakse tähelepanu elurikkusele linnas ja rändlindude saabumisele.  Pühapäeva õhtul tehakse saabunud vaatlustest kokkuvõte, millistes linnades vaadeldi kõige rohkem linnuliike, ning  millistes linnades oli kõige aktiivsem osavõtt ja milliseid linnuliike õnnestus kohata vaid ühes linnas.

Soovitatav on alustada vaatlusega juba päikesetõusu ajal, sest siis häälitsevad linnud kõige aktiivsemalt ja samuti võib kohata palju üle linna rändavaid linde. Piisab ka pooletunnilisest vaatlusajast. Rohkemate liikide märkamiseks tasub külastada võimalikult palju erinevaid elupaiku: parke, aedlinna, tööstusmaastikku ja veekogusid.

Linnade linnuvaatluspäeva korraldatakse 2002. aastast. Eelmisel aastal oli kõige linnurikkam linn Tallinn 65 liigiga, üle Eesti pandi kirja kokku 100 liiki.

Sildistatud

Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background