Lääne prefektuur korraldab Vändras perepäeva

Homme korraldab Politsei- ja Piirivalveameti Lääne prefektuur koostöös Päästeametiga Vändras suure perepäeva.

Ettevõtmise üks eesmärk on tutvustada inimestele nii politseinike, päästjate kui ka teiste ametkondade mitmekülgset tööd. Kohal on eri ametkondade esindajad, nende sõidukid, eri- ja rasketehnika, osaleda saab põnevatel võistlustel, vaadata demoesinemisi ning tutvuda õppimise ja töötamise võimalustega.

Lisaks pannakse esmakordselt püsti politsei „sündmustuba“, kus saab proovile panna oma oskused politseinikuna ning uurida ka seda, kuidas sündmuskohal käituda.

Päeva jooksul saab muu hulgas näha nii PPA lennusalga kui kaitseväe helikoptereid, politsei- ja vetelpäästekoeri, politseimuuseumi väljapanekut ja tutvuda vabatahtlike tööga. Lapsed saavad lustida batuudil ja liikluslinnakus ning juttu vesta ja mängida nii Lõvi Leo kui tuletõrjekoer Nubluga. Omaette elamust pakub AHHAA teadusteater, kus tehakse mängulisi katseid ja muud põnevat.

Suurel perepäeval osalevad Politsei- ja Piirivalveamet, Päästeamet, kiirabi, Vanglateenistus, Kaitseliit, Kaitsevägi, liitlasvägede esindus, Sõjaväepolitsei, Vahipataljoni ajateenijad, pommigrupp, Politseimuuseum, Läti politsei, Päästeliit, vabatahtlikud päästjad, vetelpäästekoerad, Estsar, Punane Rist, Kriisiabi, Beebierror, Naabrivalve, Naiskodukaitse, gaidid, skaudid, Milrem Robotics, droon.ee ja Aide.

Külastajatele pakutakse tasuta sõdurisuppi ja kiiremad saavad ka jäätist.

Päeva juhib Madis Milling.

Suur perepäev Vändra pargis toimub homme, 10. augustil kella 10st 16ni.

Sildistatud

Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background