Lastefond jõudis heategevusprojektiga Paidesse

Foto: SA Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefond/Facebook

SA Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefond rõõmustab, et nendega on löönud käed tudengid, kes nägid poolteist aastat koolitustel aega ja vaeva selleks, et minna Ameerikasse raamatuid müüma.

Piirangute tõttu see kavatsus aga nurjus, kuid noored ei lasknud nina norgu ning lõid käed hoopis Lastefondiga. Kui seni on uutel püsiannetajatel palutud liituda Lastefondiga kaubanduskeskustes, siis piirangute tõttu tehakse seda suvisel perioodil ukselt-uksele käies.

Paide Linnavalitsus teatab, et Lastefond on oma suvise projektiga jõudnud ka Paidesse.

Kuidas annetuste kogujad ustele koputavad?

Lastefondiga teeb koostööd 20-30 Eesti tudengit. Kõik tudengid jagunevad vastavalt elukohale kolme erinevasse gruppi ning tööd tehakse erinevates Eesti linnades. Alustatud on juba Lääne-Virumaal, Võru- ja Valgamaal. Tundengid on koolitatud ning pöörduvad organiseeritult – ehk ühele uksele mitu korda ei koputata.

Kuidas ära tunda Lastefondi püsiannetuse kogujad?

Annetuse kogujad on tudengid ning nad kannavad alati Lastefondi logoga kaelakaarti, millel on nende pilt ja nimi. Nimekiri annetuste kogujatest on ära toodud allpool. Uuest nädalast on iga tudengil peas ilus Lastefondi logoga valge müts.

Annetajad koguvad ainult püsiannetusi, sularaha nad vastu ei võta ja pangakaardi turvakoode ei küsi – nii on võimalik neid petturitest eristada.
Püsiannetus on võimalik vormistada kas läbi Lastefondi kodulehekülje või vastavat blanketti kasutades.

Karl, üks projektis kaasa löövatest tudengitest, jagab muljeid: “See on kõige lahedam suvepraktika, mida tudeng saab proovida, et panna ennast valmis iseseisvaks eluks ja arendada suhtlusoskust. Kõige parem on see, et saab tekitada hea tunde inimestele, kes annetavad ja veel parema tunde neile, kes abi saavad”.

 

 

 

Sildistatud

Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background