Lastele kingitakse 100 km meisterdamismaterjali

Eesti Trüki- ja Pakenditööstuse Liit kingib rahvusvahelisel trükinduse päeval lasteaedadele ja laste huviasutustele meisterdamiseks sobivaid tootmisjääke – paberit, kartongi, kilet ja plekkpurke.

Trükitööstus on üks vanemaid tööstusharusid Eestis – esimene Eesti trükikoda alustas tööd juba 1631. aastal Tartus ehk 387 aastat tagasi. Selle ajaga on vanast ja väärikast tööstusharust kasvanud modernne ekspordile suunatud majandusharu, kus tööd saab üle 3000 inimese ning mille käive on ligi 400 miljonit eurot aastas.

Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva puhul soovib Eesti Trüki- ja Pakenditööstuse Liit pöörata pilgu tulevikku ning kinkida lastele vahendeid käegakatsutava maailma loomiseks. Ühiselt ja ühtse sõnumiga „100 km paberit Eesti lastele“ pööratakse enam tähelepanu võimalusele arendada laste loovust, käelist osavust ning ruumilist mõtlemist füüsilistest materjalidest meisterdamise ja joonistamisega.

Üle Eesti paiknevad 14 trüki- ja pakendiettevõtet teevad homme, 17. oktoobril kella 9st 12ni oma uksed lasteaedade ja laste huviasutuste esindajatele lahti, et teenindada huvilisi „kuni kaupa jätkub“ põhimõttel. Laiali jagatakse ajalehepaberi rullijääke, eripaberi poognaid, kartongi, paberviilmeid, fooliumkilet, metallpurke ja muid pakendi- ja trükitööstuses üle jäävaid ohutuid ja kasutamata tootmisjääke.

Järvamaalt on ettevõtmisega ühinenud Kuma Print ja TT Print. Äraantava materjali kogused, kirjeldused ja ettevõtete kontaktid leiab kaardirakenduselt www.etpl.ee/ev100.

Sildistatud

Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background