Laulu- ja tantsupeole mittepääsenud kollektiivid võivad rongkäigus osaleda

Teisipäeval kogunes Eesti Laulu- ja Tantsupeo Sihtasutuse nõukogu, mis muuhulgas arutas ettepanekut lubada XXVII laulu- ja XX tantsupeo „Minu arm“ rongkäigust osa võtta ka nendel kollektiividel, kes ettelaulmise või –tantsimise tulemusel peole ei pääsenud.

Tegemist on väga kaaluka otsusega, millest sõltub kogu laupäevase peopäeva sujuv korraldus, millel omakorda on otsene mõju erinevatele logistilistele lahendustele ja turvameetmetele.

Selgitamaks välja, milline on selle otsuse mõju laulupeo avakontserdi algus- ja lõpukellaaegadele, millest omakorda sõltuvad teleülekande algusaeg ning kõigi peoliste kontserdijärne kojusõit ühistranspordiga, palub nõukogu kõigil XXVII laulu- ja XX tantsupeo teises eelproovis osalenud, kuid ettetantsimiste, -laulmiste või –mängimiste tulemusel peole mittepääsenud kollektiividel võimalikust soovist rongkäigus osalemiseks teada anda hiljemalt 18. juuniks oma maakonna koordinaatorile.

Vastav palve on praeguseks kõikidele nendele kollektiividele ja maakonna kuraatoritele ka edastatud. Järgmisel kolmapäeval, 19. juunil koguneb laulu- ja tantsupeo sihtasutuse nõukogu oma korralisele koosolekule, kus saadud lähteandmetele toetudes ning huviliste arvust, rongkäigu turvalisusest ja sujuvast korraldusest lähtuvalt otsustatakse edasised tegevused.

Järvamaal on laulu- ja tantsupeo kuraator Katrin Soomets, kellega saab ühendust telefonil 53454212 või e-posti aadressil katrin.kultuur@tyri.ee.

XXVII laulu- ja XX tantsupidu „Minu arm“ toimub 4.-7. juulini Tallinnas.

Sildistatud

Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background