Laupa ja Imavere koolide võistkond vabariigi parimate seas

Juuni keskel toimus Tartus Eesti Kergejõustikuliidu ja Eesti Rahvusringhäälingu koostöös korraldatava võistlussarja TV 10 Olümpiastarti finaal.

2018. aasta lõpus alustas võistlussari oma 48. hooaega ja sealt alustasid oma sportlasteed näiteks Gerd Kanter, Ksenija Balta, Rasmus Mägi ja Grit Šadeiko. Sel hooajal osales võistlustel üle 80 erineva kooli ja igal alal oli vanuseklassides lubatud osaleda vaid kahel sportlasel.

Esmakordselt osales sarjas Laupa-Imavere ühendvõistkond, mis pärast esimest etappi läks väikeste koolide arvestuses ka juhtima. Liidrina pidasid nad vastu kõik neli esimest etappi ja kasvatasid oma edu enne viimast etappi 700 punktini.

Viimasel etapil toimus mitmevõistlus, mis andis sama palju punkte kui terve aastaga kogutud punktisumma. Kaks päeva väga pingelisi võistlusi, eneseületamisi, rõõmu ja pisaraid tõid Laupa-Imavere ühendvõistkonnale väikeste koolide arvestuses kolmanda koha. Esikoha sai Avinurme Gümnaasium 35 762 punktiga, teise koha Osula Põhikool 35 661 punktiga ja kolmandaks tulnud Laupa Põhikooli/Imavere Põhikooli ühendvõistkond teenis 34 603 punkti.

Võistkondlikult tegi parima tulemuse Gaimo Salumäe, kes saavutas 1000 m jooksus 3. koha. Mitmevõistluses tegi parima tulemuse Andreas Kase, kes lõpetas väga tugeva 12. kohaga. Lisaks tehti mitmeid isiklikke rekordeid ja noored näitasid, et nad on võimelised veel palju enamaks.

Laupa-Imavere ühendvõistkonda esindasid TV 10 Olümpiastarti finaalis Andreas Kase, Gaimo Salumäe, Marko Moorits, Keimo Salumäe, Heidi Krik, Iris Jurtšenko ja Marve Mägi. Lisaks neile esindasid erinevatel etappidel võistkonda Ingermai Rohtsalu, Leida Riin Loog, Mairon Luhamaa, Sandra Tänna, Laura-Liis Oeselg ja Kennert Vellemäe.

Noori treenisid Laupa Põhikooli õpetaja Liisa Gritšenko, Imavere Põhikooli õpetaja Taiga Laur ja Kergejõustikuklubi Järvala treener Leonhard Soom.