Laupa Põhikool osales terve kooliga Maailmakoristuspäeval

Vahemikus 12. – 14. september osales Laupa Põhikool Maailmakoristuspäeva kampaanias kogu kooliga.

Kolmel päeval osalesid kõik Laupa Põhikooli õpilased tundides, kus räägiti, kui palju inimkond toodab prügi ühe aastaga, kui vähe sellest taaskasutatakse, kuidas loodusesse sattunud võõrkehad ja ained mõjutavad keskkonda ja erinevaid liike, kui tõsine üleilmne probleem see on ja kuidas prügi liigiti sorteerida. Seejärel leidis iga klassijuhtaja ühe tunni, kus – kaasates ka teisi koolitöötajaid -, käidi koos looduses prügi korjamas.

Laupa Põhikooli loodusainete õpetaja Terje Põvvat sõnas, et ettevõtmise eesmärk on ennetada prügi sattumist loodusesse, tõsta teadlikust võõrkehade ja ainete ohtlikkusest ning loodetavasti korjab nii mõnigi Laupa Põhikooli õpilane edaspidi mõne loodusesse mitte kuuluva eseme või kommipaberi üles.

Kooli direktor Kaarel Aluoja märkis, et prügi kogus, mis koolimaja lähiümbrusest paari päevaga koguti, oli märkimisväärne: prügi täis kilekotte kogunes ikka parajalt suur hunnik. “Me ei kamminud läbi niivõrd kooli maa-ala, see on meil niigi korras, kui kooli külje alt läbi voolava Pärnu jõe kallasala. Uskumatu, millist rämpsu on sinna kalastajate, veematkajate ja niisama looduses kolajate poolt maha jäetud. Aga tänu Laupa kooli perele sai osake siinsest loodusest nüüd puhtama näo.”

Laupa Põhikoolis õpib 115 õpilast, koolis töötab 28 täiskasvanut.

Sildistatud

Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background