Laupäeval on lühendatud tööpäev

Seoses sellega, et võidupüha langeb pühapäevale, 23. juunile, on sellele eelnev tööpäev kolme tunni võrra lühem.

Lühendatud tööpäev on kohustuslik pühadele eelneval reaalsel tööpäeval ehk 22. juunil. Tööpäeva lühendamine ei sõltu selle kestusest. Näiteks osalise tööajaga töötaja puhul, kes tavapäraselt on tööl ainult 3 tundi päevas, riigipüha eelsel päeval tööle tulema ei pea.

Kui tööandja majandustegevus ei võimalda tööpäeva lühendada, tuleb saavutada töötajaga kokkulepe ning lühendamata jäetud tunnid lugeda ületundideks, mis vastavalt seadusele hüvitatakse kas tasulise vaba aja andmisega või kokkuleppe olemasolul 1,5-kordselt rahas.

Kui töötaja ei nõustu pühade-eelsel päeval täistööpäeva töötama, ei ole tööandjal õigus teda selleks ka sundida, kuna tööpäeva lühendamine ei ole tööandja õigus, vaid kohustus.

23. ja 24. juunil töötatud tundide eest tuleb maksta töötajale kahekordset töötasu. Sõltumata sellest, kas töötajale makstakse kuutasu või tunnitasuna, töötatakse tavapärase või summeeritud tööajaarvestuse alusel, tuleb riigipühal töötatud tundide eest maksta kahekordselt. Olukorras, kus töötaja vahetus algab tavalisel tööpäeval ja lõpeb riigipühal, tuleb hüvitada riigipühal tehtud tunnid. Sama vahetuse töötundide eest, mis langevad riigipühale eelnevale või järgnevale päevale, lisatasu maksma ei pea.

Tööpäevi lühendatakse uusaasta, Eesti Vabariigi aastapäeva, võidupüha ja jõululaupäeva eel.

Sildistatud

Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background