Lauri Läänemets valiti sotsiaaldemokraatide omavalitsuskogu esimeheks

Laupäeval kogunes Paides esimest korda Sotsiaaldemokraatliku Erakonna omavalitsuskogu, kus valiti kogule juhatus ja seati sihte lähenevateks valimisteks.

Omavalitsuskogu on erakonna põhikirjast tulenev organ, kuhu kuuluvad kõik Sotsiaaldemokraatliku Erakonna liikmed ja erakonna valimisnimekirjades kandideerinud inimesed, kes hetkel on kohalike omavalitsuste töös aktiivsed. Omavalitsuskogu eesmärk on kaasata erakonna poliitikatesse rohkem kohalikku tunnetust ja seada seeläbi regionaalteemadele suurem rõhuasetus.

Sotsiaaldemokraatliku Erakonna omavalitsuskogu esimeheks valiti endine Väätsa vallavanem ja praegune Türi vallavolikogu liige Lauri Läänemets ning aseesimeesteks Hiiumaa vallavanem Reili Rand ja Mustvee vallavanem Jüri Morozov.

Lisaks juhatuse valimisele võttis omavalitsuskogu vastu poliitilise avalduse, mille põhisõnumiks on, et töö peab olema tasuv kõikjal Eestis ehk pelgalt töökoha asukoha tõttu väljaspool suuremaid tõmbekeskusi ei tohi selle eest saada vähem palka. Vaid nii on võimalik tagada rahvastiku ja majandustegevuse ühtlasem paiknemine kogu riigis, mis on oluline tagatis nii julgeolekule kui ka piirkondliku kultuurilise identiteedi säilimisele.

Sildistatud

Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background