Leho Rubis avab Türil maalinäituse

Täna avab Leho Rubis Türil oma maalinäituse „Peidetud geomeetria 3.0“.

Näitus asetab vaataja seeria kaduvate hõimukultuuride ja kaasaegse linnakultuuri inimeste figuuride ette, küsides olemuslike juurte ja peidetud mustrite järele. Kogu elav loodus ja kosmos on täis sarnaseid ülesehituse mudeleid, mis korduvad kõige väiksemas ja suuremas.

Sarnased lihtsad geomeetrilised kujundid tähistasid mitmetes traditsioonilistes kultuurides taolist maailmatunnetust. Näiteks šamanistlikes hõimukultuurides oli tunnetuslik aimdus inimest ja muud elusloodust ühendavast, mida väljendasid nii samastumine teiste elusolenditega kui ka sümboolset tähendust omavad kujundid kehal. Näitusel olevad maalid on poeetiline kummardus kaduvatele kultuuridele ja tunnetusele, mis ei valluta ümbritsevat, vaid on sellega üks.

Näituse üheks osaks on ka Türi Ühisgümnaasiumi õpilaste maalid ja joonistused.

Lisaks on piiratud aja jooksul kultuurikeskuse galerii keldrikorrusel avatud Leho Rubise ja Kaido Kirikmäe video- ja heliinstallatsioon „Kaotatud lätted“, mis oli osa Voronja galerii EV100 projektist „Lätted“.

Leho Rubise maalinäituse „Peidetud geomeetria 3.0“ avamine Türi Kultuurikeskuse galeriis on täna õhtul kell 17. Näitus jääb avatuks 9. juunini.


Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background