Leivakonkurss kutsub osalema

Pilt on illustreeriv. Foto: Maarit Nõmm

Järgmise nädala laupäeval, 27. aprillil, kui Paide Keskväljakul peetakse traditsioonilist jürilaata, toimub kümnendat korda koduleiva konkurss, kuhu leivaküpsetajad saavad tuua oma tehtud leiba ning seda külastajatele maitsta anda.

Igal aastal on osalejaid olnud veidi üle kümne ning aastate jooksul on küpsetajaid olnud nii Paidest, Järvamaalt, Tartust, Rakverest kui ka isegi Saaremaalt ja Itaaliast. On ka neid, kes on osalenud pea igal aastal.

Konkursi algataja Edith Tänavots hakkas ise leiba tegema konkursil ajel. “Olin juba paar aastat seda koduleiva konkurssi korraldanud, kui hakkasin ka ise selle tuules lõpuks leiba tegema. Selgus, et leiva küpsetamine polegi nii raske, kui olin algul arvanud,” rääkis Tänavots.

Paide linnavalitsuses, kus Edith Tänavots töötab, on peale tema enda veel vähemalt paar leivaküpsetajat. “Olen kõiki kutsunud osalema ning oodatud on ka kõik senised küpsetajad ja uued katsetajad. Autoreid me leibadele juurde ei kirjuta, nii et inimesed saavad hinnangu anda ainult maitset ja väljapanekut arvestades,” lisas ta.

Eelregistreerimine on soovituslik, aga võib ka 27. aprilli hommikul leiva Keskväljakule kaasa võtta, oma ekspositsioon ära kaunistada ning leivalugu juurde kirjutada. Rahvahääletuse tulemusel selgub tänavune võitja.

Tänavusi leivaküpsetajaid toetab Koksvere Veski!

Jürilaadal saab leivategemist ka õppida – kell 10.15 Südamesahvris jagab näpunäiteid mitmekordne leivakonkursi võitja Alo Aasma.


Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background