Lelle ja Türi vahel hakatakse raudteed remontima

Pilt illustratiivne. Foto: Katre Nukka

Esmaspäeval, 27. aprillil algavad Lelle-Türi raudteelõigul ulatuslikud kapitaalremonditööd, mille eesmärk on täielikult renoveerida amortiseerunud lõik ning tõsta reisirongide sõidukiirus kuni 120 kilomeetrini tunnis.

Edelaraudtee juhataja Rain Kaarjas ütles, et tööde ettevalmistav periood algas juba eelmise aasta sügisel, mil korrastati jaamateid Türil, sel aastal tehakse lõik täies ulatuses korda. Tööd algavad 27. aprillil vana raudtee eemaldamisega Lellest Türi suunal ning samal ajal alustatakse ka kohe uute rööbaste ja liiprite paigaldamisega.

Raudtee remondiperioodil aprilli lõpust kuni juuni alguseni on reisirongid Lelle-Türi lõigul asendatud igapäevaselt bussidega. Rain Kaarjas lisas, et kava kohaselt on Lelle-Türi suund rongide jaoks taas sõidetav juuni esimeses pooles, kuid erinevad tööd lõigul jätkuvad kogu käesoleva aasta jooksul.

Kapitaalremondi käigus vahetatakse välja kogu raudtee pealisehitis: puitliiprite asemele paigaldatakse betoonliiprid, paekivikillustiku asemele graniitkillustik ning kõik vanad raudteerööpad asendatakse uutega. Lisaks raudteetöödele rekonstrueeritakse antud suunal ka raudtee ülesõidukohad ning korrastatakse kraavid, truubid ja sillad.

Tööde tulemusena saab reisirongide sõidukiiruse Lelle-Türi lõigul tõsta tänaselt 80 km/h kuni 120 km/h.

Raudteelõigu kapitaalremondi kogumaksumus on 12,5 miljonit eurot ning seda finantseerib Edelaraudtee laenuvahenditega. Projekti peatöövõtja on OÜ GoTrack.

Täpsem info reisirongiliikluse korraldusliku poole kohta on kättesaadav Elroni veebilehel SIIN.


Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background