LHV Pank hoiatab õngitsussõnumite eest

Möödunud nädala lõpus on LHV kliendid saanud SMS-e, mis teavitavad LHV nimel uue makse laekumisest või paluvad uuendada oma kontot ning meelitavad sõnumisaajaid liikuma kaasasolevale veebilingile.

LHV Pank kinnitab, et ei ole neid petusõnumeid saatnud ja palub linkidel mitte klikkida. Kindlasti ei tohi sisestada oma andmeid kirjas lingitud veebilehele.

Petusõnumites oleva lingi taga peitub LHV internetipanka meenutav lehekülg, mis üritab välja meelitada kasutajatunnuseid ning Mobiil-ID ja Smart-ID PIN-koode. Lingid, millele palutakse sõnumitest liikuda, on lühikesed ning tny.sh ja bit.ly algustega. LHV Pank soovitab sõnumeid ignoreerida ja need kustutada.

Internetipanka sisse logides tuleb alati veenduda, et tegemist on ametliku pangakanaliga. Sellele viitab korrektne veebilehe aadress, toimivate linkidega ja korrektne lehekülg ning veebilehitseja aadressireal on nn roheline tabalukk.

Internetipanka sisenedes ei tohiks kunagi sisestada PIN2 koodi, mis on mõeldud vaid tehingute ja lepingute allkirjastamiseks. Kahtluse korral võib pöörduda LHV poole kinnituse saamiseks, kas tegemist on õige sõnumiga või mitte.

Klientidel, kes on sattunud pettuse ohvriks ja sisestanud oma andmed võltslehele, palutakse pöörduda LHV klienditoe e-posti aadressile info@lhv.ee.

Sildistatud

Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background