Liiklustalgute kaart ootab vihjeid

Politsei- ja Piirivalveamet avas täna veebilehe www.liiklustalgud.ee, kuhu inimesed saavad pühapäevani märkida paiku, kus kihutavad juhid liiklejaid ohtu seavad.

Politsei- ja Piirivalveameti juhtivkorrakaitseametnik Sirle Loigo ütles, et liiklustalgutest on saanud omamoodi kevadekuulutaja. Kuue päeva jooksul saab märkida kaardile kohti, kus kiiruseületajad on ohuks. Politsei analüüse ja inimeste ettepanekuid kõrvutades saab probleemsetest kohtadest tervikliku ülevaate, mida saab igapäevatöös kasutada.

Loigo lisas, et sarnaselt möödunud aastale keskenduvad liiklustalgud kiiruseületajatele, sest kihutavad juhid vähendavad meie teedel kõige rohkem turvatunnet. Talgud on hea viis, kuidas panna inimesed liiklusturvalisusele mõtlema ja kaasa aitama. Talgute eesmärk ei ole karistamine, vaid võimalikest ohtudest rääkimine.

Ettepaneku märkimiseks tuleb valida kaardil sobiv koht ja ajavahemik, mil kiirust ületavad juhid ohte tekitavad. Rämpspostituse vältimiseks tuleb end läbi Facebooki tuvastada.   Kaardirakendusele saab probleemseid kohti märkida 24. märtsini ja talgud toimuvad 3. aprillil, kui politseinikud rahustavad 24 tunni jooksul liiklust kaardile märgitud kohtades.

Möödunud aastal märkisid inimesed kaardile 1600 kohta, kus kiiruseületajad muret valmistavad. Vesteldi 1013 juhiga, kes sõitsid liiga kiiresti ning 269 inimese osas alustati menetlust.

Sildistatud

Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background