Linn korraldab autovaba nädala

Tänavu võtab Paide linn esmakordselt osa Euroopa Liikuvusnädalast. Aktsioon toimub igal aastal 16.-22. septembril, et parandada rahvatervist ja elukvaliteeti puhta liikuvuse ja säästva linnatranspordi edendamise kaudu.

Paide linn kutsub inimesi sel nädalal tööle jala või rattaga minema. Tehes nädala jooksul vähemalt ühe autovaba päeva, siis tasub sellest teada anda kas Paide linna Facebooki või kirjutades karola. jaanof@paide.ee.

Lisaks on kõik oodatud 18. septembril kell 18.00 sügisele rattasõidule Paide Rattapoe juhtimisel või, kes tahab kõndida, saab koos linnapea Priit Värgiga ümber linna jalutada ning linna asjade kohta küsida. Paide politsei räägib rataste ohutusest.

Viisu küla liigub 17. septembril algusega kell 18.00, kui läbitakse Viisuga seotud tähtsamaid paiku, teekonna pikkus on ca 4 km.

Tarbjal on liikuvusnädala raames igal õhtul algusega kell 18.00 kooli parklast ühine kõnd ümber Tarbja järve. Pärast liidetakse küla liikumiskilomeetrid kokku. Nädala tublimale liikujale on üllatusauhind. Arvesse läheb kogu päeva liikumine, nii ratas, kõnd kui jooks. Läbitud vahemaad peavad olema tõendatavad (nt telefoni kuvatõmmised).

Liikuvusnädala lõpetab 20. septembril Paides Südamelinna jooks, kuhu Paide Spordikeskus ootab kõiki jooksma või kõndima. Spordiüritus juhatab sümboolselt sisse Spordikeskuse aasta läbi kestva liikumissarja.

Sildistatud

Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background