Linna uue aasta eelarve läbis esimese lugemise

Paide linnavolikogus läbis 2020. aasta linnaeelarve esimese lugemise. Prognoositav eelarve kogumaht on 20 932 715 eurot.

Linnapea Priit Värgi sõnul jätkatakse senise plaani täitmist ja panustatakse investeeringute näol elukeskkonda. „Tulevase aasta mahukamad investeeringud saavad olema lisaks teede ja tänavate parendamisele veel haridustaristusse, liikumis- ja vaba aja veetmise võimaluste parandamisse, tänavavalgustusse ning sademevee- ja kanalisatsioonisüsteemide arendamisse,” ütles Värk.

2020. aasta eelarvesse arvestatud investeeringukulud on suurusjärgus 4,5 mln eurot ja selleks planeeritakse võtta 2,35 mln eurot investeerimislaenu.

“Olulisemad investeeringuobjektid on Tiigi tänava taastusremont ja Pika tänava rekonstrueerimine, samuti kergliiklusteede väljaehitamine. Kavas on jätkata Paide Muusika- ja Teatrimaja ja Paide Sookure Lasteaia remontimisega, Roosna-Alliku Lasteaia Hellik ehitustöödega, tänavavalgustuse rekonstrueerimisprojektiga peamiselt endise Paide valla ja Roosna-Alliku piirkonnas,” selgitas Värk. „Kuna Järvamaa ja Paide inimesed on Eestis kõige liikuvamad, siis selleks, et see jätkuks ja meie elanikud oleksid sportlikud ja tervislikud, kavatseme linna sporditaristut arendada. Vahetame välja kunstmurustaadioni katte, rajame kauaoodatud tenniseväljakud ja jätkame pikaajalise projektiga ehitamaks välja tervisespordi välikompleks nn vana prügila territooriumil.”

Eelarve kulude mahust moodustab 39,8% haridus, 13,6% vaba aeg ja kultuur, 12,9% majandus, 11,8% üldiste valitsussektori teenuste osutamine ning 7,3% sotsiaalvaldkond.

Lõpetuseks rõhutas linnapea, et hetkel on eelarve läbinud alles esimese lugemise ja lõplik eelarve selgub selle vastuvõtmisel linnavolikogu poolt 23. jaanuaril 2020.

Sildistatud

Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background