Lokutal toimus Compak Sportinugu seeriavõistluse neljas etapp

Pilt on illustreeriv

Laupäeval, 11. augustil toimus Türil, Lokuta lasketiirus selle hooaja Compak Sportingu seerivõistluse IV etapp, millest võttis osa 17 laskurit üle Eesti.

Võistlus peeti formaadis, kus kõik laskurid lasid eelvõistlusel 50 märki, mille järel selgusid auhinnasaajad veteranide ja juunioride klassis. Absoluutarvestuse võitjate väljaselgitamiseks lasid kuus põhivõistluse parimat, sõltumata vanuseklassist, täiendavad 15 märki poolfinaalis. Poolfinaalis lastud 15 märgise seeria tulemusele lisati põhivõistluse tulemus, misjärel selgusid nii 5 kui ka 6 koha omanikud. Poolfinaali põhjal kolmanda ja neljanda koha tulemuse saanud laskurit lasid täiendava 15 märgilise finaalseeria pronksmedali ja poolfinaalis esimese teise koha tulemuse saanud laskurid hõbe- ning kuldmedali väljaselgitamiseks. Medaliheitluses laskuri varasemad tulemused arvesse ei lähe ja alustatakse niiöelda nullseisust.

Võistlus oli tavapäraselt pingeline, kuid erinevalt eelnevatest etappidest selgusid medaliomanikud seekord ilma ümberlaskmisteta.Samas tuleb märkida absoluutarvestuses esimese ja teise koha heitluse pidanud Silvar Algpeusi ja Karl Raaga kõrgetasemelist tulemust. Kuldmedal selgus finaalis, kus Silvar Algpeus tabas maksimaalselt võimalikud 15 märki 15-st, Karl Raaga eksis poolfinaalis vaid korra ja finaalis kolmel korral, tulemused vastavalt 14 ja 12 tabamust 15-st.

IV etapi ulemused :

Absoluutarvestus :

I Silvar Algpeus, Järvamaa põhivõistlus 46/50, poolfinaal +põhivõistlus 60 /65 st, finaal 15/15 st;

II Karl Raaga, Järvamaa, põhivõistlus 46/50, poolfinaal +põhivõistlus 60/65 st, finaal 12/15 st;

III Tiit Karp, Lääne Virumaa, põhivõistlus 42/50, poolfinaal +põhivõistlus 54/65 st, finaal 13/15 st;

 

Veteranid :

I Tiit Karp, Lääne Virumaa, 42 tabamust 50 st ;

II Olev Tiisler, Järvamaa, 41 tabamust 50 st ;

III Ardi Aasmaa, Pärnumaa, 40 tabamust 50 st ;

Juuniorid :

I Tevon Voltenberg, Järvamaa, 38 tabamust 50 st ;

II Jarl Joosep Ilves, Järvamaa, 34 tabamust 50 st ;

 

Seeriavõistluse V etapp toimub 1. septembril.

Sildistatud

Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background