Looduse fond otsib konnatalgute juhte

Eestimaa Looduse Fond otsib aprillikuuks konnatalgute juhte, et vältida konnade hukkumist autorataste all.

Huvilisi oodatakse 23. või 24. märtsil infotundidesse Tallinnasse või Tartusse, kus räägitakse, kuidas kahepaiksete liike üksteisest eristada ning tutvustatakse nende eluviise. Samuti räägitakse, kuidas „Konnad teel(t)“ aktsioonides kaasa lüüa ja mida tasuks konnade päästmisel eriti silmas pidada. Lisaks jagatakse kasulikke nippe nii juba kogenud kui alles alustavatele konnapäästjatele.

Soovijatel on kohapealt võimalus kaasa saada konnapäästeaktsioonide läbiviimiseks vajalikku varustust, mille kogus tuleks enne vabatahtlike koordinaatoriga kokku leppida.

Eestimaa Looduse Fond korraldab juba alates 2012. aastast vabatahtlike abiga aktsiooni „Konnad teel(t)“, et aidata konnadel probleemseid maanteelõike ületada. Eriti kriitilise tähtsusega on teelõigud, mis läbivad märgalasid ning jooksevad piki veekogu ja selle lähedal. Nii jääb tihti sobiv talvitusala ühele ja sigimiskoht teisele poole teed.

Tavaliselt hakkavad konnad kevadel rändama aprilli lõpus, kuid kõik oleneb ilmast: vajalik on vähemalt 5-kraadine temperatuur hilisõhtul ning kaasa aitab väike vihm. Konnad liiguvad alates päikeseloojangust 2-4 tunni jooksul, rände tippaeg on õhtul kella 22-23 vahel.

Kes soovib konnatalgutel vabatahtlikuna kaasa lüüa, sellel palutakse ühendust võtta looduse fondi vabatahtlike koordinaatori Kadri Alleriga e-posti aadressil kadri.aller@gmail.com.

Sildistatud

Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background