Looduskaitse juubeliaasta kutsub loodusele pai tegema

Eesti looduskaitse tähistab sel aastal 110. sünnipäeva, mille tähistamiseks kutsuvad Keskkonnaamet ja Keskkonnaministeerium rahvast tegema vähemalt 110 paid ehk heategu Eesti loodusele.

Heategusid võib loodusele teha kogu aeg ja igal pool, ent 3. märtsist kuni 3. oktoobrini kogutakse ja jagatakse näiteid just nendest konkreetsetest paidest.

Keskkonnaameti keskkonnahariduse osakonna juhataja Piret Eensoo sõnul annab „paikampaania“ võimaluse loodusele tehtavaid heategusid rohkem läbi mõelda ning häid näiteid teistega jagada. Paid võivad olla näiteks lasteaia mõte teha üheskoos niidutaimedega peenar, plaan ühendada klassi matk loodusest prügi korjamisega või külaseltsi eestvedamisel paigaldatud pesakastid lindudele ja nahkhiirtele.

Eensoo lisas, et vahel on heategu hoopis tegematajätmine – niita sel aastal muru harvem ja tekitada mõned „metsikud“ taimesaarekesed või jätta aias taimekaitsemürgid kasutamata ja püüda hakkama saada looduslike vahenditega.

Silmas tuleb pidada, et mõni suuremalt plaanitud heategu, näiteks kaitsealuse allika puhastamine, kaitsealuse puu või kivi ümbrusest võsa eemaldamine või muu taoline kaitstava objekti seisundit või ilmet muutev ettevõtmine vajab eelnevat kooskõlastamist Keskkonnaametiga, et loodusväärtused heateo tegemise käigus kahjustada ei saaks. Keskkonnaamet on valmis aitama, kui pai tegemine tundub mingil põhjusel keeruline ja on vaja nõu küsida.

Tehtud heategude lühikesi kirjeldusi koos tegevust või selle tulemust tutvustava fotoga oodatakse aadressile 110paid@keskkonnaamet.ee. Saadetud näiteid saab näha Keskkonnaameti kodulehel ja Facebooki albumis.

Lisainfot „paikampaania“ kohta jagab Piret Eensoo telefonil 53065044 ja e-posti aadressil piret.eensoo@keskkonnaamet.ee.

Sildistatud

Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background