Lühifilme oodatakse konkursile

Eesti Filmi Instituut kuulutas Digikultuuri teema-aasta 2020 raames välja kiirkonkursi 1-minutiliste lühifilmide loomiseks.

Konkursi eesmärk on pakkuda väljakutset filmitegijatele, kes ei saa praegu oma igapäevase tööga tegeleda ja anda neile võimalus tõestada, et ka Eesti filmitegijad on võimekad uute tehnoloogiate rakendamisel.

Konkursi ühisnimetaja on digitaalne kultuur ehk loominguliselt võttes kogu ümbritsev elu, mis on digimaailmaga läbi põimunud. Hindamisel annab lisapunkte võimalus kasutada filmi haridussüsteemis ehk selle sidumise võimalikkus mõne õppeainega.

Oodatud on kõik filmiliigid ja nende sümbioosid, katsetused ja eksperimendid. Ainsaks raamiks on ühe minuti piir ning professionaalne teostus, mis võimaldab filmi näidata nii tele-eetris kui ka voogedastustes.

Filmiidee autoril peab olema varasem filmiloomise kogemus, mida tõendab asjaolu, et ideekonkursile esitatud teose autoril on vähemalt üks filmiloomise alane märge Eesti Filmi Andmebaasis.

Konkursil osalemiseks tuleb esitada üheleheküljeline idee, mis peab kirjeldama filmi sisu, tehnikat ja muud, mida konkursil osaleja peab vajalikuks ära märkida. Üks inimene võib esitada maksimaalselt kolm ideed.

Ideede esitamise tähtaeg on 24. aprill ja väljavalitud projektid selguvad 30. aprilliks.

Lühifilmikonkursi täpsed tingimused leiab SIIT.

Sildistatud

Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background