Maakaitsepäev ja võidupüha tähistamine toimub Aravetel

Tänavune Maakaitsepäev ja võidupüha tähistamine toimub pühpäeval, 23. Juunil Aravetel.Päeva alustab Roosna-Alliku kompanii veerandtunnine  näidislahing.

Kell 11 avavad maakaitsepäeva Kaitseliidu Järva maleva staabiülem Janek Männik ja Järva vallavolikogu esimees Jüri Ellram. Töötavad kaitseliidu, naiskodukaitse, noorte kotkaste ja kodutütarde tegevuspunktid. Väljas on ka politsei- ja piirivalveamet ning päästeamet. Alates kella 11:30st saab maitsta sõdurisuppi.

Kella 11:45st on Aravete kooli ees kultuuriprogramm Järva valla kollektiividelt. Esinevad Ahula lasteaia lapsed,  Ärmonikute pillimängijad. Rahvatantsijad rühmadest Sebijad, Kekutajad ja Pärlikesed tantsivad ka üldtantsupeo tantse.

Järvamaa kaunite kodude tunnustamine algab kell 12:30, Järvamaa omavalitsuste liidu juhatus annab  tänavustele kaunitele kodudele mastivimplid ja rahandusministeeriumi tänukirjad. Kella 13ks jõuab Vabariigi Presidendi võidutuli Tartust Aravetele, kus see antakse pidulikult edasi maakonna omavalitsustele.

Tänavu valiti tuletoojateks kõikide Kaitseliidu malevate ja Hiiumaa malevkonna parimad sportlased, kes saavad 23. juunil võidupüha paraadil Tartus Vabariigi Presidendilt võidutule, et see viia oma kodukanti ja jagada jaanitule süütamiseks kõigile soovijatele. Järvamaale toovad tule Lauri Lipp ja Tiia Riis.

Lauri Lipp osalenud kolmel korral Euroopa veteranide meistrivõistlustel kergejõustikus ja ühel korral maailmameistrivõistlustel. Parimad saavutused on 7. ja 9 koht. Lauri on kuuekordne Balti meister ja mitmekordne Eesti meister kergejõustikus, samuti kolmekordne kehtiva Eesti rekordi omanik teatejooksudes.

Tiia Riisi viimase kolme aasta sporditulemused üleriigilisel tasemel on väga muljetavaldavad. Lisaks kuulub Tiiale mitmeid väiksemate võistluste võite erinevail spordialadel. Samuti on ta pälvinud medaleid suusa-, jooksu- ja rattamaratonidelt.


Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background