Maakonna parimad sportlased on selgunud

Elutööpreemia laureaat Mati Sadam. Foto: Helje Mets/JOL

Reedel Roosna-Alliku mõisas toimunud Järvamaa spordigalal tunnustati maakonna parimaid sportlasi.

Järvamaa Omavalitsuste Liit jagas preemiaid kahes kategoorias: parima meessportlase tiitli sai jahilaskur Igor Homin ja spordiedendaja preemia Türi Spordiklubide Liidu spordispetsialist Liisa Gritšenko.

Parima meessportlase preemiale kandideerinute esikolmikus olid ka Meelis Kiisk Järvamaa Laskespordiklubist ja Kert Piirimäe Koigi Kergejõustikuklubist. Spordiedendaja preemiale kandideerisid lisaks Gritšenkole veel kergejõustikutreener Veiko Valang ja Paide Linnameeskonna president Veiko Veskimäe.

Kultuurkapitali Järvamaa ekspertgrupp tunnustas 2019. aasta sporditegijat, spordisündmust ja andis välja elutööpreemia.

Maakonna sporditegija preemia 2019 pälvis Ahti Uppin. Preemiale kandideerisid veel Tauri Must, Paide Linnameeskond ja Jaak Tammik.

Aasta spordisündmuseks tunnistati Järvamaa maastikuratta seeriavõistlus. Nimetatud võistlus oli 5-etapiline, selgitamaks välja parimad maastikuratturid ja pakkudes võistlusmomenti nii lastele, rahvasportlastele kui harrastajatele.

Elutööpreemia pälvis spordi- ja hariduselus tegutsev Mati Sadam.

Järvamaa Spordiliit jagas preemiaid viies kategoorias. Parima naissportlase tiitli võitis orienteeruja Evely Kaasiku, lisaks temale olid esikolmikus Lisell Jäätma Türi Vibukoolist ja Kätlin Piirimäe Koigi Kergejõustikuklubist.

Parima noorsportlase tiitlid pälvisid vibusportlased Robin Jäätma ja Meeri-Marita Paas. Parimate noorsportlaste esikolmikutes olid Karolin Surva, Keidy Kaasiku, Mehis Udam ja Markus Anvelt.

Parimaks võistkonnaks tunnistati Paide Linnameeskond, kes sai jalgpalli Premium liigas IV koha, kogus rekordilised 74 punkti ning jäi pronksi teeninud Nõmme Kaljust vaid 3 silma kaugusele.

Parima naisseeniori tiitli sai Siiri Poopuu ja parima meesseeniori tiitli Kalev Martsepp.

Eesti Olümpiakomitee sportlikuma pere tunnustuse pälvis perekond Tamme Paidest. Tunnustuse andis üle EOK asepresident Tõnu Tõniste.

Eestimaa Spordiliidult Jõud said tunnustuse Tauri Must kohaliku spordielu edendajana ja Viktor Mets aasta noortetreenerina.

Esmakordselt valiti 2019. aasta rahva lemmiksportlane ehk Järvamaa Sporditäht 2019. Laureaaditiitli pälvis jõumees Marko Remlik. Nominendid olid Lisell ja Robin Jäätma, Markus Anvelt, Paide Linnameeskond ja Kert Toobal.

Helje Metsa tehtud fotosid saab vaadata SIIT ja SIIT.


Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background