Maapõue mobiilimängu konkursil on uus tähtaeg

Tallinna Tehnikaülikooli geoloogia instituut pikendas koroonaviirusest tingitud eriolukorra tõttu koolinoorte mobiilimängu konkursi tähtaega.

Uute tingimuste kohaselt on õpilastel võistlustöö esitamiseks aega 10. maini.

Koolinoortele mõeldud mobiilimängu loomise konkursi sisuks on ühe konkreetse mängu programmeerimine mobiilile, mis sobib näituse „Mineraalid-superstaarid! Maa alt koju!“ interaktiivseks tegevuseks.

Maapõueteemaliseks nutimänguks on sobivad teemad universumi ja elementide teke, maateadus, metallid ja mineraalid ning nende kasutamine igapäevaelus. Oluline on meeles pidada, et nutimäng sobiks erinevas vanuses mängijatele ja vastaks teaduslikele faktidele.

Osalema on oodatud kõik programmeerimishuvilised õpilased kas individuaalselt või kaheliikmelistes meeskondades. Kahekesi võistlevatel noortel tuleb koroonaviiruse nakkusohu tõttu teha koostööd interneti vahendusel ja vältida silmast silma kohtumist.

Parimad mängud selgitab välja žürii, kuhu kuuluvad mängude arendajad ja maapõuevaldkonna spetsialistid. Auhindu jagatakse nii kõige kasutajasõbralikuma kui ka õpetlikuma sisuga mängule.

Konkursi võidutööst saab rahvusvahelise rändnäituse „Mineraalid-superstaarid! Maa alt koju!“ interaktiivne eksponaat, mida saavad näitusekülastajad Prantsusmaal, Belgias, Soomes ja Portugalis katsetada.

Täpsem info konkursi kohta on SIIN.

Rahvusvaheline rändnäitus „Mineraalid-superstaarid! Maa alt koju!“ avab pärast eriolukorra lõppemist taas uksed Tallinna Tehnikaülikoolis. Näitusel saab katsuda ja lähemalt uurida ligi 100 maavara üle kogu maailma. Gümnaasiumiklassidele saab tellida ka tasuta töötubasid, kus saab põnevaid teadmisi geoloogiast ja mäendusest.

Konkurssi ja näituse loomist rahastab Euroopa Innovatsiooni- ja Tehnoloogiainstituudi (EIT) toormaterjalide innovatsioonivõrgustik EIT Raw Materials Euroopa projektist TravelEx, mille eesmärk on tõsta teadlikkust maavaradest ja nende väärtusest.

Sildistatud

Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background