Maksu- ja Tolliamet soovitab kontrollida maksuvaba tulu kasutust

Maksu- ja Tolliamet soovitab enne tuludeklareerimise perioodi algust üle kontrollida oma eelmise aasta maksuvaba tulu kasutus.

Kõige lihtsamalt saab seda teha e-MTAs, valides vasakust menüüst „Registrid ja päringud“ ning sealt „Minu sissetulekud“.

Maksu- ja Tolliameti maksude osakonna juhataja Evelyn Liivamägi sõnul tasub maksuvaba tulu kasutus üle vaadata juba seetõttu, et äkki ei peagi tuludeklaratsiooni esitama. Deklaratsiooni ei pea esitama need, kelle saadud tulu ei ületa kokku 6000 eurot aastas ning samuti need, kes aasta jooksul kasutasid oma maksuvaba tulu ettenähtud määras ja kellel ei ole muid tulusid, mida deklareerida ja kulusid, mida saab maha arvata.

Kui inimesel deklareerimise kohustust ei ole, kuid ta soovib kasutada maksusoodustust ehk on näiteks tasunud koolituste eest või maksnud eluasemelaenu intresse, siis tuleb tuludeklaratsioon esitada. Eluasemelaenu intresse, koolituskulusid, kingitusi ja annetusi võib kokku tulust maha arvata kuni 1200 eurot. Mahaarvamised ei saa ületada 50% inimese sama maksustamisperioodi Eestis maksustatavat tulu.

Logides e-MTAsse, tasub lisaks tähele panna, et uuenenud on sisenemise vaade ja kui inimene ei ole uude e-MTAsse varem sisse loginud, tuleb tal üle vaadata ka oma kontaktandmed.

Tuludeklaratsioonide esitamine algab 15. veebruaril ja esitamise tähtaeg on 30. aprill. Esimesed enammakstud tulu tagastused tehakse 26. veebruaril.

Lähemalt saab 2019. aasta tulu deklareerimise kohta lugeda SIIT.

Sildistatud

Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background