Marina Kaljurand külastab Järvamaad

Täna külastab sotsiaaldemokraat Marina Kaljurand Järvamaad, kus ta kohtub Järvamaa elanikega, et rääkida oma välispoliitilisest kogemusest ning arutada Eesti eluolu üle.

Ringsõidu käigus külastab Kaljurand Järva-Jaani Päevakeskust, annab loengu Paide Gümnaasiumis ja kohtub eakatega.

Kell 13 algab Paide Muusika- ja Teatrimajas vestlusring, kuhu on oodatud kõik huvilised. Lisaks Marina Kaljurannale osalevad vestlusringis Paide abilinnapea Siret Pihelgas ja sotsiaaldemokraatide Järva piirkonna juht Lauri Läänemets.

Eakatega kohtumisel arutatakse ühe teemana küsimust, kuidas riik ja kohalik omavalitsus saavad perekondadele nende omaste hooldamisel appi tulla. Tänasel päeval on Eestis tööturult kas osaliselt või täielikult eemal ligi 47 000 inimest, kes hooldavad kodus oma lähedasi.

Õhtul külastab Marina Kaljurand Eesti Jalgrattamuuseumi, kus ta kohtub Järvamaa kogukondade esindajatega. Ka seal arutatakse ühe teemana võimalusi omastehoolduse paremaks korraldamiseks.

Kaljurand on veendunud, et pension peab tagama vajadusel hooldekodu maksumuse. Sealjuures on oluline koostöös kohalike omavalitsustega lahendada hooldusteenuste küsimused, mis võimaldaksid elada kodus kaua ja seal väärikalt toime tulla.

Raadioeetris teeb Marina Kaljurand kokkuvõtte tänasest päevast homme kell 13.


Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background