Matemaatikaõpetajad pälvisid medali

5. detsembril täitus 126 aastat professor Gerhard Rägo sünnist, kes oli silmapaistev matemaatik-didaktik.

Rägo töötas välja tulevaste gümnaasiumiõpetajate ettevalmistuskava Tartu Ülikooli juures ning koostas sellekohased õppekavad matemaatika-loodusteaduskonnale. Ta oli Tartu Ülikooli juures õpetajate ettevalmistamisega tegelenud Didaktilis-Metoodilise Seminari juhataja abi ning aastatel 1936-1940 selle juhataja. Tartu Ülikoolis on Rägo töötanud dekaanina, kateedrijuhatajana ja prorektorina.

Professor Gerhard Rägo nimelise mälestusmedali asutasid Tartu Ülikool ja Eesti Matemaatika Selts 1990. aastal. Tänavu antakse medaleid välja 29. korda ning teiste seas pälvisid selle Laupa Põhikooli matemaatikaõpetaja Anne Martis ja Türi Ühisgümnaasiumi matemaatikaõpetaja Ethel Koit.

Vastsete laureaatidega kokku on professor Gerhard Rägo nimeline medal antud 175 isikule või kollektiivile silmapaistvate teenete eest õpetaja- või õppejõutöös, õppe- ja metoodilise kirjanduse, programmide, õppetehnika ja muu sellise väljatöötamise ning tõhusa kaasabi osutamise eest matemaatika õpetamise täiustamisel Eesti koolides.

Medalid antakse üle homme, 8. detsembril kell 11 Tartu Ülikooli senati saalis.

Sildistatud

Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background