Meeste A-koondise peatreeneri kohusetäitjaks nimetati Karel Voolaid

Foto: Brit Maria Tael/jalgpall.ee

Eesti meeste koondise peatreeneri kohusetäitjaks käimasoleva Euroopa meistrivõistluste valiksarja lõpuni nimetati Koerust pärit ja Paide Linnameeskonna särki aastatel 2012-2013 kandnud Karel Voolaid, kes on senine U23 ja U21 koondise peatreener.

Voolaid on treenerina töötanud üle 20 aasta ja saanud palju erinevaid kogemusi nii klubi kui ka koondise tasandil.

Viimase 19 aasta jooksul on ta pea- või abitreenerina olnud seotud kõigi noormeeste järelkasvukoondistega, töötanud Nõmme Kalju FC peatreenerina, FC Floras nii Arno Pijpersi kui ka Pasi Rautiaineni abitreenerina ja duubelvõistkonna peatreenerina ning Soome kõrgliigas Turu Palloseura abitreenerina. Noortetreenerina on Voolaid ametis olnud Tartu FC Santoses ja FC Floras.

Voolaidi jalgpalluritee algas Paide spordikoolist. Pärast erinevate meeskondade esindamist Eesti meistrivõistluste madalamates liigades tegi ta sel kümnendil debüüdi ka Eesti Premium liigas, kui ta tõmbas selga Paide Linnameeskonna särgi.

Aastatel 2003-2008 ja 2012-2016 tegutses Voolaid treenerite koolitajana, alates 2016. aastast oli jalgpalliliidu treenerite koolitusjuht. UEFA Pro litsentsi kursuse lõpetas ta 2008. aastal.

Esimene mäng uue peatreeneri juhendamisel toimub 6. septembril A. Le Coq Arenal, kus EM-valikmängus kohtutakse Valgevenega.

Sildistatud

Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background