Mis täpsemalt toimub raadio 26. sünnipäeval ja mida peaks teadma?

Kesk-Eesti Tre Raadio tähistab oma 26. sünnipäeva laupäeval, 31. augustil Veski-Sillal, mis on olnud ka paljude varasemate sünnipäevapidude toimumiskohaks.

Põhimõtteliselt toimub pidu kahes osas. Kõigepealt kell 17 algav perepäev, mille avalöögiks on tsikliparaadi saabumine. Mootorrattad alustavad oma teekonda Paide Muusika- ja Teatrimaja parklast kell 16:30, sõidavad Väätsa kaudu Türile ja olles teinud auringi kesklinnas, suunduvad Veski-Sillale. Kohapeal selgitatakse välja kõige ägedam tsikkel, mille omanikku ootab kütus tanklalt Õlitäht ning võimalus tuntud kunstnik Sorge käe all Paide Kunstikoolis õpetust saada.

Perepäeval osalemiseks kelleltki piletiraha ei nõuta ning tasuta on ka mänguasjapoe Pöialpoiss poolt kohale tellitud aegade suurima batuudipargi kasutamine. Lisaks on ka mõned võimsad atraktsioonid, mille eest korraldajad väikest tasu küsivad: näiteks 7 meetri pikkune paadikujuline kiik, lõbus ja fantaasiale palju võimalusi pakkuv minifarm, zorb-pallid ja jõumeestele Onu Volli käesurumishaamer.

Traditsiooniliselt on rohkelt auhinnamänge: Hydroscandi mutritesobitamine, Paide Kaubakeskuse moeshow, Esvika pika kõrrega joomine, Türi Kaubamaja discgolf, Paide Kunstikooli läbi klaasi joonistamine, Paide Ehitustarvete kruvikeeramisvõistlus, Türi Ehitustarvete torniladumine, Paide Maksimarketi arvelauaga arvutamine, Servisauto joajuhtimine survepesuriga, Paide Kaubamaja õngitsemisvõistlus, Paide Majatarvete duell köögikaaluga ja veel palju muudki huvitavat.

Perepäev saab olema väga tempokas, sest kõikide tegevustega on plaanis lõpule jõuda kolme tunniga. Mitmed atraktsioonid jäävad üles ja kasutatavaks ka järgneva peo ajal.

Alates kella 20st algab Veski-Silla tantsuhallis Suur Rahvapidu, kuhu tuleb osta pilet, aga seda on kõige soodsam teha veel täna südaööni eelmüügist. Alaealised peavad arvestama sellega, et saatjata noored peavad kell 23 peolt lahkuma.

Peo esimene esineja on viimasel ajal kiirelt populaarsust võitnud ansambel The Sound, mis tegutseb Järvamaalt pärit Steven Kopliste juhtimisel. Pealinnas on ansambel rohkelt tuntust kogunud sellega, et mitmed nimekad välisesinejad on just neid oma kontsertidele erikülalisena esinejateks valinud.

Järvamaal on see esimene täispikk kontsert ja kuigi lühemad etteasted on näidanud, et nende natuke praeguseks lõpetanud The Sun’i meenutav muusika läheb ka kodukandi rahvale väga hästi peale, tunnistab laulja Steven, et selle kontserdi eel on päris tõsine närv sees.

Edasi läheb õhtu järjest lõbusamaks. Peaesinejaks on kahtlemata legendaarne Meie Mees, mille juht Emil Oja on samuti Järvamaalt pärit mees. Südaööl tuleb Meie Mehele tuge pakkuma rahvabänd Hellad Velled.

Kes alkoholiga peole minnes auto koju jätab, on esimese väga targa otsuse selleks päevaks juba teinud. Kohale saab Paidest ja Türilt tihedas graafikus liikuvate liinibussidega ja Türi poolt tulles on Veski-Silla vaid väikese jalutuskäigu kaugusel, nii et transporti ei peagi otsima.

Paidesse tagasi saab ööbussidega kell 1 ja kell 3. Väga tähtis on selle võimalusega arvestamisel 2-eurone bussipilet kohe saabudes ära osta, sest püstiseisjaid buss peale võtta ei tohi. Kui eelmüük näitab, et buss peab kõigi kojutoimetamiseks tegema rohkem kui ühe reisi, siis nii ka tehakse.

Kes tulevad autodega, peavad arvestama, et Veski-Silla territooriumile sisse ei pääse ja autod tuleb jätta maanteeäärsesse parklasse, kust jalgsillal asuva pääslani ongi vaid mõnikümmend meetrit.

Kogu peo jooksul on lisaks Veski-Silla baarile olemas korralik toitlustus, mistõttu territooriumile oma söögi ja joogiga pole vajadust tulla ning see on Veski-Silla eeskirjadega ka keelatud.


Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background