Murumuri mängupark koertele sai avatud. GALERII

25/09/2020

Tagasi

Foto: Türi vald/Fb

Neljapäeval, 24. septembril avati Türil Murumuri mängupark.

Türi valla kaasava eelarvega Tolli metsa rajatud koerte treening-ja mänguväljaku eestvedajateks olid Türi ettevõtlikud naised Anu Zinovjev ja Reelika Marrandi.

Oma tervituskõnes tundis Anu Zinovjev rõõmu selle üle, et Türil ja selle lähiümbruses niipalju koeri on ja leidis, et see on heaks märgiks, et mängupark loodud sai.

“Mõte, et koertel ja koerte peremeestel oleks vaja ühte kooskäimise kohta on vähemalt 10 aastat vana ja lõpuks sai see tehtud tänu Türi valla kaasavale eelarvele, pöidlahoidjatele ja hääletajatele”, ütles Zinovjev.

Türi vallavanem Pipi-Liis Siemann tundis samuti heameelt, et park avatud sai ja tõmbas paralleeli kultuurimajaga, kui kohaga, kus inimesed saavad kultuuri nautida ja õppida. „Nüüd on Türil koertel oma „kultuurimaja””, naljatles vallavanem ja tunnistas, et on tegelikult väga elevil selle pargi pärast ja tahab näha, kuidas see koertepark tööle hakkab.

Murumuri mängupargi nimi valiti välja rahvahääletuse tulemusena lõpphääletusele pääsenud nimede seast nagu Sõbra aed, Murumuri mängupark, Käpapark, Kutsavudila, Murila, Männikäpa, Kutsula, Männimuru, Torila ja Käpad Türil.

Enim hääli saanud nime pakkus välja Kristi Kadak. Nimepanija kingikotti täitsid kauplus Õige Magus, Elise Aed, Türi vald ja Brixa koertekool.

Reelika Marrandi sõnade kohaselt on koerte pargis kasvamas taimed, mis ei ole mürgised ja mõjuvad koertele isegi rahustavalt (piparmünt, lavendel, paju jt). “Taimede närimist pargis koertele keelama ei pea”, kinnitas Marrandi.

Koerte mänguväljakul on aia küljes pargi kasutusjuhis ja -reeglid. Neid tuleb kindlasti järgida.

Koerteparki on atraktsioonid ehitanud Sven Aluste MTÜ Hobukooli Pargist.

„Hoidke seda parki ja kasutage niipalju kui jaksate!” on vallavanema soov kõigile Türi valla koeraomanikele.

Vaata Türi valla galeriid avamispiltidega SIIT

Sildistatud

Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background