Muuseumiöö lükkub edasi

Seoses Eestis ulatuslikult leviva viiruse ja kehtestatud eriolukorraga otsustasid korraldajad käesoleva aasta Muuseumiöö toimumise edasi lükata.

Algselt 16. mail toimuma pidanud sündmus liigub 29. augustile, aga seda tingimusel, et viirusest saadakse aegsasti võitu ja suve lõpuks on tavapärane töörütm muuseumides enam-vähem taastunud.

Muuseumiöö programmijuht Vivian Siirman ütles, et enne otsuse tegemist – kas lükata Muuseumiöö aasta teise poolde või jätta 2020. aasta üldse vahele – küsiti end tänavu Muuseumiööle kirja pannud muuseumidelt ka nende arvamust. Alternatiivse toimumisajana pakkusid korraldajad välja 29. augusti, kui leiab aset Muinastulede öö, mille korraldajatega koostöös ka Muuseumiöö toimuda saaks.

Muuseumiöö teema „Öös on aega“ kutsub külastajaid mõtlema aja kulgemisele, mõõtmisele ja märkamisele. Iga osalev muuseum saab programmi oma käe ja võimaluste järgi kokku seada, ent kuna tegutsetakse siiski kriisi tingimustes, siis ei saa ega pea ühegi muuseumi otsus olema täna lõplikult siduv.

Muuseumiööd korraldavad koostöös Eesti Muuseumiühing ja Eesti muuseumid. Täpsemat infot Muuseumiöö kohta saab veebilehelt www.muuseumioo.ee.

Sildistatud

Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background