Muusika- ja teatrimaja uus juht on Martha-Beryl Grauberg

Foto: Kermo Vahula

Paide Muusika- ja Teatrimaja uueks juhiks saab kommunikatsiooniekspert, ettevõtja ja õpetaja Martha-Beryl Grauberg.

Ta elab ja töötab Paides ning on lõpetanud Tallinna Ülikooli sotsiaalteaduste magistrantuuri. Viimastel aastatel on ta muu hulgas töötanud Arvamusfestivali kommunikatsioonijuhi ja Paide Gümnaasiumi meediaõpetajana.

Kultuuriga on Grauberg olnud seotud kogu oma teadliku elu. Kõige tõsisemalt on ta tegelenud koorilauluga, lisaks tantsu, orkestri- ja rahvamuusika ning kõnekunstiga.

Martha-Beryl Grauberg sõnas, et otsus muusika- ja teatrimaja juhi ametikohale asuda ei sündinud kohe, vaid mõte hakkas küpsema siis, kui selle maja inimesed soovitasid tal kandideerida. Grauberg lisas, et kahtlemata on see tema jaoks põnev väljakutse, kuna tegemist on Eesti mõistes unikaalse nähtusega, kus teineteise kõrval eksisteerivad Eesti noorim kutseline teater, harrastuskollektiivid beebidest pensionärideni, kino, kultuuriüritused ja konverentsid.

Grauberg näeb Järvamaa kultuuri sümboliks kujunenud majas palju võimalusi nii kultuuritarbija kui -loojana ning usub, et tal on, mida endast selle maja, seal töötavate inimeste ning laiemalt Paide linna ja Eesti kultuuri heaks anda. Muusika- ja teatrimaja on kohaliku kogukonna jaoks oluline kokkusaamiskoht ja ta soovib, et iga linlane leiaks vähemalt kord nädalas, iga järvamaalane paar korda kuus ning Eesti teatripublik paar korda aastas enda jaoks põhjuse sellesse majja tulla.

Linnapea Priit Värk tunneb heameelt, et pikad otsingud Paide ja Järvamaa kultuuritempli juhi kohale on lõppenud edukalt. Uuel eestvedajal on selged sihid, kuidas Paide kultuurielule veel hoogu anda ning vähemtähtis pole ka asjaolu, et kodulinn ja selle areng on talle südameasjaks.

Martha-Beryl Grauberg alustab Paide Muusika- ja Teatrimaja direktorina tööd esmaspäeval, 2. detsembril. Eelmine juht Ülle Müller otsustas ameti maha panna oktoobris.


Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background