Muusika- ja teatrimajas näeb arhitektide liidu kuraatornäitust

Täna avatakse Paide Muusika- ja Teatrimajas Eesti Arhitektide Liidu kuraatornäitus nimega Liginull.

Seekordne näitus pakub ühe võimaliku vaate küsimusele, kas ja kuidas peaks arhitektuur reageerima ärevatele teadetele planeedi Maa ülekuumenemisest.

Näituse ajendiks on 1. jaanuarist 2020 kehtima hakkavad hoonete liginullenergianõuded, mille eesmärgiks on vähendada oluliselt Eesti hoonete kasvuhoonegaasiheitmeid ja seeläbi anda omapoolne panus katastroofiliste kliimamuutuste ärahoidmisesse. Uute regulatsioonide mõõtkavaks on üks hoone ning ajaskaalaks 30-50 aastat.

Kuraatornäitus võtab laiema vaatenurga, küsides, kas iga lähenemine, mis ei vaatle probleemi kogu planeedi mõõtkavas, holistlikult ja vähemalt 100-aastases perspektiivis, pole paratamatult läbikukkumisele määratud.

Näituse kuraatorid on Eik Hermann, Mihkel Tüür ja Rene Valner, kaastööd on teinud Ott Kadarik, Raul Kalvo, Ralf Lõoke ja Erkki Seinre ning graafilist disaini Uku-Kristjan Küttis ja Jaan Sarapuu.

Eesti Arhitektide Liidu kuraatornäitus Liginull avatakse Paide Muusika- ja Teatrimaja fuajees täna, 3. septembril kell 16 ning uudistada saab seda 18. septembrini.


Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background