Muusikaajaloo suurkuju meenutamiseks toimub Paides kultuuriloopäev ja kontsert

Nikolai Rimski-Korsakovi. Foto: classicalfm

21. märtsil toimub Paide linnas kultuuriloopäev ja kontsert, mis on pühendatud muusikaajaloo suurkuju Nikolai Rimski-Korsakovi 175ndale sünniaastapäevale. Maailmakuulus helilooja kirjutas muinasjutulisi oopereid, orkestriteostest on populaarseim tema sümfooniline süit “Šeherezade”. Ta oli rühmituse “Võimas Rühm” liige, osav orkestreerija ja dirigent ning hinnatud õppejõud Peterburi konservatooriumis, mis kannab siiani tema nime.

Muusikaajaloo suurkuju, maailmakuulsa „Kimalase lennu“ autor on viibinud Paide linnas, Mäo mõisas isiklikel põhjustel. 19. saj lõpus oli Mäo mõisapreiliks helilooja vennatütar Alexandra Rimski-Korsakov. Sugulasi külastades korraldati helilooja auks kodukontserte.

Eeltoodust tulenevalt toimub 21. märtsil Mäo mõisas ning Paide Muusika-ja Teatrimajas Nikolai Rimski-Korsakovile pühendatud kultuuriloopäev. Kell 15.30 avatakse Mäo mõisas teemakohane infotahvel. (Tasuta buss Paide Muusika-ja Teatrimaja juurest väljub kell 15.00.) Kell 17.00 algab Paide Muusika-ja Teatrimajas Eesti Teatri- ja Muusikaakadeemia õppejõu Tiia Järgi loeng „Nikolai Rimski – Korsakov 175 – ülevaade suurmehe elukäigust ning rollist Eesti muusikaloo kujunemisel“.

Loengule järgneb kontsert „Nikolai Rimski – Korsakov ja Eesti rahvusliku muusika sünd“. Maailmakuulsa helilooja ning tema Eestiga seotud õpilaste loomingu paremikku esitavad tuntud muusikud – keelpillikvartett: Arvo Leibur, Mari-Liis Uibo, Toomas Nestor, Aare Tammesalu. Üles astuvad sopran Ksenja Kuchukova, bariton Atlan Karp ja pianist Auli Lonks. Kontserdikavast ei puudu maailmakuulus „Kimalase lend“.

Kultuuriloopäev ja kontsert on tasuta.

Lisainfot sündmuse kohta saab lugeda SIIT!

Sildistatud

Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background