Naastrehvide vahetamisega võib veel oodata

Kuigi naastrehvide kasutamise aeg sai eilsega läbi, ei pea nende vahetamisega kiirustama, kuna aprillis võib temperatuur langeda miinuskraadideni.

Maanteeameti liiklusekspert Villu Vane selgitas, et suverehvidele ülemineku aeg on tehtud Eestis paindlikuks, kuna ilmastikuolud riigi eri piirkondades on erinevad ning ilmaennustusportaalid näitavad miinuskraade nii aprilli keskel kui lõpus.

Politsei- ja Piirivalveameti juhtivkorrakaitseametnik Sirle Loigo kinnitas, et arvestades muutlikku ilma ja liiklejate turvalisust, politsei aprillis kellelegi naastrehvidega sõitmise eest trahvi ei tee.

Villu Vane lisas, et korralike rehvideta pole võimalik turvaliselt sõita, kuid arvestama peab, et ainult rehvid ohutust ei taga ja rehv iseenesest ei hoia sõidukit teel ega päästa õnnetusest. Kõige tähtsam on juhi käitumine – teeoludega arvestamine ja nendele vastava sõidukiiruse valimine.

Enne rehvivahetust tuleb üle vaadata suverehvide mustrisügavus. Kui kevadel rehve vahetades on suverehvi mustrisügavus 1,6 mm, tuleks osta uued rehvid, kuna olemasolevad kogu hooaega vastu ei pea. Suverehvi mustrisügavus peab olema vähemalt 1,6 mm, aga uute rehvide soetamisele peaks mõtlema juba siis, kui mustri jääksügavus on 2 mm.

Naastrehvidega võib sõita 15. oktoobrist kuni 31. märtsini, erandina talviste tee- ja ilmastikuolude esinemise korral 1. oktoobrist kuni 30. aprillini. Suverehvide kasutamine on kohustuslik alates 1. maist.

Sildistatud

Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background