Naiskodukaitse juhid võtsid öörännakul mõõtu

Foto: Naiskodukaitse Viru ringkond FB

Reede õhtul startisid Naiskodukaitse juhid üle kogu Eesti Väike-Maarjas öörännakule, et testida hakkamasaamist erinevates olukordades ja selgitada välja parimad.

Öörännakust võttis osa 11 Naiskodukaitse ringkondade kolmeliikmelist juhtide võistkonda, läbides pea 30 kilomeetrit jalgsi ja sooritades mitmeid ülesandeid. Videvikus testiti juhtide valmisolekut esindada oma ringkonda erinevates väljakutsetes, anda tegevusega eeskuju ja olla motiveerijaks tavaliikmetele.

Rajal olevates kontrollpunktides tuli tunda automaadi AK-4 hingeelu, lasta õhkrelvast täpsust, rakendada esmaabialaseid teadmisi ning tunda morset, Naiskodukaitse OleValmis! äppi ja Eesti triibuseeliku mustreid.

Naiskodukaitse Väike-Maarja jaoskonna esinaise Anneli Mikiveri sõnul toimus selline ettevõtmine Viru ringkonna eestvedamisel esmakordselt. Mikiver lisas, et erinevad patrullvõistlused ja koormusmatkad on suunatud eelkõige tegevliikmetele, kuid juhtidele taolist proovikivi veel ei olnud.

Esikoha saavutasid Kaitseliidu peastaabis töötavad naiskodukaitsjad Airi Tooming, Helen Allas ja Sälli Hinrikus, kes kogusid 112,5 punkti.

Järvamaa naiskodukaitsjad Maili Antons, Siret Niinepuu ja Vivika Barnabas kogusid 101,5 punkti ja teenisid sellega kolmanda koha.

Sildistatud

Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background