Nelja ööpäevaga lisandus 126 koroonapositiivset inimest

Pilt: Pixabay

Reedest tänaseni tehti 4360 koroonaviiruse testi, millest 126 olid positiivsed.

Rahvastikuregistri andmete kohaselt lisandus Järvamaale üks koroonaviirusesse nakatunu ehk kokku on neid nüüd 10.

Tänahommikuse seisuga vajab Eestis koroonaviiruse tõttu haiglaravi 157 inimest, kellest 9 on juhitaval hingamisel. Haiglatest on välja kirjutatud 102 inimest ning surnud on 27 inimest.

Tõenäoliselt on nakatunud inimeste arv suurem ning viiruse kohapealset levikut arvestades lisandub haigestunuid kindlasti veel.

Viiruse leviku peatamiseks uuendas ja täiendas Terviseamet juhiseid kaubandusettevõtetele pindade ja ruumide puhastamiseks, siseõhu kvaliteedi tagamiseks ja nii toiduohutuse kui ka klientide ja töötajate ohutuse tagamiseks. Samuti on täiendatud juhiseid olukorraks, kui töötaja haigestub respiratoorsesse haigusesse. Rohkem infot leiab SIIT.

Möödunud nädalal uuendas Terviseamet ka testimise strateegiat – perearstid saavad põhjendatud kahtluse korral suunata testimisele kõiki koroonaviirusele viitavate sümptomitega inimesi, sõltumata vanusest ja kaasuvatest haigustest.

Inimeste jaoks testimise korralduses muudatusi ei ole: haigestumisel tuleb jätkuvalt pöörduda oma perearsti poole, kes otsustab testimise vajalikkuse üle ning suunab inimese testimisele. Arst hindab individuaalselt iga üksikut juhtumit.

Testimisstrateegia uuendamise eesmärk on saada täpsem epidemioloogiline ülevaade SARS-CoV-2 levikust Eestis, et täpsemalt hinnata seniseid sekkumisi ja planeerida järgnevaid meetmeid. Olukorra muutumisel vaadatakse testimise põhimõtted uuesti üle.

Eestis on alates 31. jaanuarist tehtud kokku 30 764 koroonaviiruse testi, millest 1332 on osutunud positiivseks. Koroonatestide täpsemat statistikat saab vaadata veebilehelt www.terviseamet.ee/koroonakaart.

Sildistatud

Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background