Noored muusikud alustasid konkursimaratoniga

Eile toimus Tartu I Muusikakoolis Eesti Muusikakoolide Liidu üleriigilise konkursi „Parim noor instrumentalist 2020“ regionaalne eelvoor akordioniõpilastele.

Järvamaad esindasid Türi Muusikakooli akordioniõpilased Joonas Kreitsman ja Ove-Rasmus Radala. Kuni 8-aastaste vanuserühmas võistelnud Joonas saavutas I koha ja IV vanuserühmas võistelnud Ove-Rasmus III koha. Joonase õpetaja on Silvi Nielson ja Ove-Rasmuse õpetaja Kaidi Piigert.

Täna on Viljandis võistlustules Türi Muusikakooli kandleõpilane Karolin Valk, kes võistleb kuni 8-aastaste vanuserühmas ja tema õpetaja on Gerda Merila.

Homme võistlevad Tartu II Muusikakoolis löökpilliõpilased. Järvamaalt võtavad mõõtu Oskar Põldvee Paide Muusikakoolist ja Angela Ringmets Koeru Muusikakoolist. Oskari õpetaja on Ken Koemets ja kontsertmeister Risto Iljas ning Angela õpetaja Marko Sirila ja kontsertmeister samuti Risto Iljas.

Kolmapäeval, 11. märtsil võtavad Elleri-koolis ja Nõo Muusikakoolis mõõtu viiuli-, tšello- ja kitarriõpilased.

Türi Muusikakoolist võistlevad Maris Viisma viiuliõpilased Annaliisa Aren, Raneli Hulko ja Roosi Põllu ning Helen Oti tšelloõpilased Anni-Adele Eidemiller, Keiti Viilip, Ketren Viilip, Karola Lee Aasavelt, Elise Zinovjev, Teele Lotte Trug ja Hanna Katariina Miller. Kõikide nende kontsertmeister on Siret Heinaste.

Paide Muusikakoolist osalevad Sandra Kaldma viiuliõpilased Adeele Pennert ja Leene Veldre ning Joosep Kõrvitsa tšelloõpilane Debora Arume. Nende kontsertmeister on Risto Iljas. Kitarristidest on võistlemas Erki Reimi õpilased Herman Haamer ja Even Koka.

Koeru Muusikakooli esindavad Ksenia Vaheri viiuliõpilased Kädi Krebsbach ja Marii Eleen Mõtsnik. Nende kontsertmeister on Aleksandra Serebrjakova.

Regionaalsete voorude põhjal selgitatakse välja need tublid pillimängijad, kes pääsevad edasi konkursi „Parim noor instrumentalist 2020“ vabariiklikku lõppvooru.


Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background