Noored muusikud olid konkursil edukad

Neljapäevast laupäevani toimus Kõrvekülas 20. David Otto Wirkhausile pühendatud noorte puhkpilli- ja löökpilliõpilaste konkurss.

Võistumängimist korraldasid koostöös Tartu Valla Muusikakool ja Tartu Vallavalitsus ning mõeldud oli see Tartu ja Lõuna-Eesti regioonide muusikakoolide õpilastele, kellel tuli ette kanda üks eesti helilooja teos ja üks pala vabal valikul.

Järvamaad esindasid konkursil Türi Muusikakooli trompeti-, trombooni-, flöödi- ja plokkflöödiõpilased,  Koeru Muusikakooli löökpilliõpilane ning Paide Muusikakooli altsarveõpilane.

Koerust oli võistlustules Angela Ringmets, kes saavutas 13-14-aastaste vanuserühmas III koha. Tema õpetaja on Marko Sirila ja kontsertmeister Risto Iljas.

Paide Muusikakooli altsarveõpilane Elsa Tihvan võttis mõõtu madalate vaskpillide kuni 10-aastaste vanuserühmas ja saavutas II koha. Elsa õpetaja on Teet Tihvan ja kontsertmeister Risto Iljas.

Türi Muusikakooli trombooniõpilane Oliver Veimer võistles madalate vaskpillide 13-14-aastaste vanuserühmas ja teenis II koha, tema õpetaja on Teet Tihvan. Peep Heinaste trompetiõpilane Franz Piirmets saavutas 11-12-aastaste vanuserühmas I koha.

Katre Nukka plokkflöödiõpilane Melissa Marrandi võttis mõõtu kuni 10-aastaste vanuserühmas ja sai tasuks tubli esinemise eest diplomi.

11-12-aastaste vanuserühmas võistelnud Viia Ivaski flöödiõpilane Kristiina Theresa Miller saavutas II koha ning 13-14-aastaste vanuserühmas võistelnud Kirke-Maarja Kallavus III koha. Lisaks oli 11-12-aastaste seas võistlustules ka Helena-Elis Pärenson, kes sel korral auhinnalist kohta ei saanud.

Kõikide konkursil käinud Türi Muusikakooli puhkpilliõpilaste kontsertmeister on Siret Heinaste.

Vask- ja löökpilliõpilaste esitusi hindas žürii koosseisus Mart Aus, Toomas Vana, Valdo Rüütelmaa ja Ilja Šarapov ning plokkflöödi- ja flöödiõpilaste esitusi Peeter Malkov, Heimo Hodanjonok ja Valdo Rüütelmaa.

Kokku osales 20. David Otto Wirkhausile pühendatud noorte puhkpilli- ja löökpillimängijate konkursil 160 õpilast 21st muusikakoolist.

Järgmine postitus

Paide otsib kuuske


Pisipilt

Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background