Noored muusikud on Horvaatias edukad

Horvaatias Splitis ja Kaštelas toimub 13.-17. aprillini XXIV rahvusvaheline keel- ja puhkpillikonkurss DALEKI AKORDI 2019, kus Eestit esindavad Türi ja Koeru muusikakoolide õpilased.

Esimesena läksid võistlustulle Türi ja Koeru viiuliõpilased. I vanuserühmas saavutas II koha Türi Muusikakooli õpilane Annaliisa Aren, kelle õpetaja on Maris Viisma. Diplomi said Koeru Muusikakooli õpilased Marii Eleen Mõtsnik II vanuserühmas ning Jane-Ly Laug V vanuserühmas. Nende õpetaja on Ksenia Vaher ja kontsertmeister Maria Šnurova.

Eile tegi endale vägeva sünnipäevakingituse Türi Muusikakooli flöödiõpilane Kristiina Theresa Miller, kes saavutas I vanuserühmas 58 punktiga 60st I koha. Tema õpetaja on Viia Ivask.

Täna ja homme võistlevad veel Ants Oidekivi klarnetiõpilane Samuel Beekmann ja Helen Oti tšelloõpilane Karola Lee Aasavelt.

Kõikide Türi Muusikakooli konkursantide kontsertmeister on Siret Heinaste.

Kokku on konkursile registreerunud 300 keel- ja puhkpilliõpilast Horvaatiast, Sloveeniast, Bosnia ja Hertsegoviinast, Montenegrost, Serbiast, Ungarist, Soomest, Norrast, Poolast, Austriast, Bulgaariast, Saksamaalt, Lätist ja Eestist.


Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background