Noorkokk 2020 auhinnaline koht tuli Järvamaale. GALERII.

30/10/2020

Tagasi

Kolmanda koha saavutanud Alice Adamson.

28.oktoobril toimus Eesti Peakokkade Ühenduse poolt korraldatud  võistlus “Noorkokk 2020”.

26.korda korraldatud võistlusel võtsid mõõtu 7 parimat kodumaist noort kokka, kelle hulgast pälvis esikoha Carina-Elisabeth Hade Tartu Kutsehariduskeskusest. Teise koha saavutas  Marleen Murumets Kehtna Kutsehariduskeskusest ning kolmanda koha pälvis Alice Adamson Järvamaa Kutsehariduskeskusest.

Kõikidel võistlejatel olid abilised ja Alice’it assisteeris Martin Suurkaev.

Järvamaa Kutsehariduskeskuse arenguspetsialist Valev Väljaots andis raadiole teada, et võistlejatel tuli etteantud aja jooksul valmistada pidulik isutekitaja, broileriliha ja –subprodukte sisaldav pearoog ning magustoit, milles on kasutatud Fazeri riivleiba ning meetooteid.

JKHK valdkonna juhtõpetaja Laida Reitmann kiidab kogu meeskonda, sest abilisi oli palju. Ta lisab, et Järvamaa kutsehariduskeskuses on toitlustuse õpe olnud heal tasemele juba kodumajanduse eriala algusest peale. “Nüüd, kus mitmeid aastaid koolitatakse õpilasi koka erialal, on jõutud kõige tugevamate koolide konkurentsi. Hea tase annab tagasisidet juba sellel näol, et koka erialale oli käesoleval suvel palju avaldusi ja loodame, et see huvi, õppida kokaks just meie koolis, vaid kasvab”, lisab Reitmann.

Võistluse peakohtunik Marko Sõmer kinnitas auhinnatseremoonial, et tase oli väga hea, isegi kõrgem, kui eelmistel aastatel, “Kõik olid väga tublid ja meil oli väga pikk vaidlus kohtade pärast.”

Noorkokk 2020 tiitlile kandideerisid üle Eesti seitse väljavalitut: Alice Adamson (Järvamaa Kutsehariduskeskus), Sirelyn Miljand (Olustvere Teenindus- ja Maamajanduskool), Carina-Elisabeth Hade (Tartu Kutsehariduskeskus), Taivo Suurpuu (Viljandi Kutseõppekeskus), Milena Simane (Pärnumaa Kutsehariduskeskus), Polina Kopõlova (Ida-Virumaa Kutsehariduskeskus) ja Marleen Murumets (Kehtna Kutsehariduskeskus).

 


Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background