Noorkotkad ja kodutütred õpivad skautlikke oskusi

Tänasest reedeni toimub Türi vallas Kolu külas Kõltsi karjääris Järva maleva noorkotkaste ja kodutütarde skautlike oskuste õppus.

Järva maleva 12-18-aastastele noorkotkastele ja kodutütardele suunatud skautlike oskuste õppus toimub järjekorras neljandat korda. Laagri jooksul õpetatakse noortele nii välilaagri püstitamise teoreetilist kui ka praktilist poolt, lisaks ka toimetulekut maastikul ning praktilisi skautlikke oskusi nende järgu- ja erialakatsete ulatuses.

Homme tuleb laagrisse Militaarkeskus, kes õpetab noortele Airsofti, 25. juulil külastab laagrit aga Päästeameti pommigrupp, kes viib läbi koolituse teemal „Kuidas käituda lõhkekeha leidmise korral?“

Laagri eelviimasel päeval toimub avatud uste päev, kuhu on oodatud kõik laagriliste vanemad, et tutvuda laagri elu-oluga ja vaadata, mida noored teinud on.

Õppuse üldjuhil Urmas Piigertil on hea meel, et noored loodusesse tulevad. Piigert lisas, et noored saavad võimaluse õppida vajalikke oskusi, kuidas looduses hakkama saada ning näiteks iseehitatud varjualuses ööbimine annab sellekohase väärtusliku kogemuse. Laagri jooksul läbitud õppetöö toetab noorkotkaste ja kodutütarde arengut nii organisatsioonis kui ka tavaelus ning annab võimaluse omandada erinevaid erikatse märke. Samuti on õppuse eesmärgiks õpetada noortele meeskonnatöö oskust ja teha selgeks selle vajalikkus.

Õppust korraldavad Noorte Kotkaste Järva malev ja Kodutütarde Järva ringkond koostöös Kaitseliidu Järva maleva ja Naiskodukaitse Järva ringkonnaga.

Õppuse ajal kõrvalisi isikuid laagriterritooriumile ei lubata.


Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background