Noorsootöö aasta tähed on selgunud

Foto: Helje Mets/Järvamaa Omavalitsuste Liit

Reedel Türi Kultuurikeskuses toimunud Järvamaa noortekonverentsil kuulutati välja Järvamaa noorsootöö 2018. aasta tunnustuskonkursi „Aasta tähed“ laureaadid.

Aasta noorsootöötaja tiitli pälvis Käru noortejuht Alice Merela-Matsi. Tema esitlusväärsemad omadused on kiire tegutsemine, vastutuse võtmine, iseseisev töö, usaldus, avatus ja hea suhtlemisoskus. Koos noortega on esitatud ideid ja projekte nii „Nopi üles“ fondi kui ka noortekeskuse noorte omaalgatusfondi ja Türi valla kaasavasse eelarvesse. Merela-Matsi on olnud hea eeskuju ja tänu temale on nii noortel kui täiskasvanutel palju võimalusi mitmekesiseks vaba aja veetmiseks.

Aktiivse noore preemia sai Paide Gümnaasiumi õpilane Kaarel Vene, kelle suurimaks saavutuseks on noortevolikogu presidendiks saamine. Tema tegevused nii Paide kui ka Järvamaa mastaabis on märkimisväärsed. Erinevate kogukondlike sündmuste korraldamine, projektide kirjutamine, koostöö noortega ning eeskujuks olemine on toonud talle kaasa nime, mida Järvamaal tuntakse väga hästi.

Aasta noorte sõbraks nimetati Tanel Teas IM-klubist,  aasta teo/sündmuse kategoorias saavutas võidu Õpime Professionaalidelt 2018, aasta vabatahtliku tiitli sai Triin Aasa ning pärimuskultuuriaasta eriauhinna pälvis koolinoorte rahvatantsufestival Paides.

Seekord selgitati välja ka aasta ämber, mille said Priit Värk ja Rait Pihelgas mitteosalemise eest möödunud aasta 4. mail Paide Avatud Noortekeskuses toimunud Järvamaa omavalitsusjuhtide debatil „Noored hoos – Järvamaa hoos!“.

Järvamaa noorsootöö tunnustuskonkurssi korraldavad Järvamaa Noortekogu ja Järvamaa Omavalitsuste Liit. Kõiki võitjaid tunnustati karika ja tänukirjaga ning lisaks said aktiivse noore ja noorsootöötaja preemiate laureaadid omavalitsuste liidult 300-eurose preemia.


Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background