Noortevaldkonna tunnustuskonkursile esitati mitmeid Järvamaa kandidaate

Haridus- ja Teadusministeeriumi ja Eesti Noorsootöö Keskuse koostöös korraldatavale noortevaldkonna tunnustuskonkursile esitati tänavu kokku 161 kandidaati.

Tunnustusauhinnad antakse välja 12 kategoorias: aasta noorsootöötaja, aasta huvikool, aasta noortekeskus, aasta noorteühing või -organisatsioon, aasta osaluskogu või õpilasesindus, aasta noortemalev, aasta noortelaager, aasta kohalik omavalitsus, aasta noorsootööühing, aasta panustaja, aasta tegu noorsootöös ning pikaajaline panus noortevaldkonda.

Konkursi eesmärk on esile tõsta noorsootöösse panustanud ja valdkonda edendanud inimesi, organisatsioone ja ettevõtteid ning silmapaistvamaid ja olulisemaid algatusi, millel on oluline mõju kohalikul, maakondlikul, üleriigilisel või rahvusvahelisel tasandil. Hindamisele pääsemise tingimuseks oli vähemalt kahe esitaja olemasolu.

Järvamaalt esitati tunnustuskonkursile 9 kandidaati. Aasta noorsootöötaja kategoorias kandideerivad parimaks Elen Pent Albu Noortekeskusest ja Marita Kutsar Paide Hillar Hanssoo Põhikoolist, aasta huvikooliks on esitatud Türi Muusikakool ja Koeru Muusikakool, aasta noortekeskuseks Türi Noortekeskus, aasta osaluskoguks või õpilasesinduseks MTÜ Järvamaa Noortekogu ja Türi Põhikooli õpilasesindus, aasta teoks noorsootöös Järvamaa noortekonverents „Hingeelu labürint“ ja tunnustussündmus „Aasta tähed 2019“ ning kategoorias „Pikaajaline panus noortevaldkonda“ nomineeriti Türi Noortekeskuse noortejuht Erika Teras. Lisaks kandideerib viimases kategoorias parimaks ka Türilt pärit Bärbel Salumäe, kes praegu töötab Tallinna Ülikooli õpilasakadeemia projektijuhina.

Kandidaate hindab valdkonna ekspertidest ja noorte esindajatest koosnev tunnustuskomisjon, kes teeb haridus- ja teadusministrile tunnustamiseks ettepanekud.

Noortevaldkonna tunnustuskonkursi laureaadid kuulutatakse välja 29. jaanuaril toimuval pidulikul tunnustussündmusel Noorte Heaks Tänu.


Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background