Õde-vend Jäätma võitsid Universiaadil kuldmedali

ARCHERY – COMPOUND MIXED TEAM – 12 LUGLIO 2019 – YI-HSUAN CHEN, CHIEH-LUN CHEN (S), ROBIN JAATMA, LISELL JAATMA (C), CHAEWON SO, JONGHO KIM (D) – POOL FOTOGRAFI UNIVERSIADE NAPOLI 2019

Plokkvibu segavõistkond võitis Universiaadil Itaalias, Napolis kuldmedali.  Vaatamata suhteliselt ebaõnnestunud individuaal võistlusele suutsid õde-vend Lisell ja Robin Jäätma võidelda segavõistkonnaga koha finaali. Selleks, et sinna jõuda tuli alistada kaks kõva tasemega võistkonda.

1/8 finaalis oli vastaseks seitsmenda asetusega Iraan, keda meie noored võitsid punktidega 156-151.

1/4 finaali vastane oli kvalifikatsioonis 2. asetuse saanud Türgi segavõistkond. Robin ja Lisell Jäätma näitasid väga head laskmist, duell võideti seisul 158-155. Olgu öeldud, et segavõistkondlikes duellides lastakse neli seeriat, nelja noolega ehk mõlemad laskurid kaks noolt. Maksimum tulemus, mis duellis võimalik lasta on 160 punkti.

Poolfinaalis tuli vastamisi seista Kasahstani segapaariga. Ka sel korral suutsid Türi Vibukooli noored säilitada külma närvi ja võita tulemusega 152-148.

Finaalis oli vastaseks väga tugev Taipei segavõistkond. Matš oli äärmiselt põnev ja tasavägine ning lõppes seisul 155-155. Viigi korral tuleb lasta lisanooled. Mõlemal laskuril üks nool. Türi Vibukooli noored tabasid mõlemad nooled tsentrisse ehk 10-sse, summaks 20/20st, selle tulemusega panid Lisell ja Robin Jäätma oma paremuse maksma, võites kuldmedali. Eestile oli see sellelt Universiaadilt esimene medal.  Vastased suutsid vastu panna 18 punkti 20-st.

Puhkust meie noored ei saa, sest juba ollakse Rumeenias, Bukarestis, kus toimub Euroopa Noorte GP II etapp. Türi Vibukool on esindatud kolme sportlasega. Lisaks Jäätmadele sõitis sinna ka Meeri-Marita Paas.

Kvalifikatsiooniga alustatakse 16 juuli.

Sildistatud

Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background