Öhtu asi toob noored muusikud keskväljakule

Järvamaa Noortekogu ootab täna õhtul kõiki muusikahuvilisi Paide keskväljakule, kus toimub sündmus nimega Öhtu asi.

Publiku ette astuvad Elizabeth Kattai, Elis-Erika Maasi ja Kaido Kirikmäe ning ansambel GaGad.

16-aastane Elizabeth Kattai on tegelenud laulmisega ligi 13 aastat. Selle aja jooksul on tal olnud mitmeid juhendajaid, teiste seas näiteks Sirje Grauberg, Heli Vutt, Malle Nööp ja Anne Toomistu. Hetkel laulab ta 2 kooris ja tütarlastetrios Sonare. Täna õhtul saadab Elizabethi tema juhendaja Anne Toomistu.

Vokalist ja laulukirjutaja Elis-Erika Maasi õppis aastatel 2016-2018 Waf Laulukoolis, osales „Eesti otsib superstaari 2018“ finaalis Sissi Nylia Benita taustalauljana ning „Eesti Muusikaauhinnad 2019“ Rein Rannapi ja Ott Leplandi saateansamblis. Tänavu kevadel pälvis ta konkursil „Südamelaul 2019“ kategoorias „Südamest südamesse“ esikoha. Samuti alates kevadest kuulub Elis-Erika elektroonilise tantsumuusika projekti Elis & Öö Klubi.

Eesti eksperimentaalmuusika helilooja Kaido Kirikmäe alustas muusikalist tegevust 1990. aastal. Ta loob ja esitab kontsertidel oma muusikat 100% reaalaajas, tekitades massiivseid ja rafineerimata, kuid orgaanilisi helilaineid vokaali, erinevate akustiliste instrumentide, luuperi ja analoogaparaatide kaasabil. Ise nimetab ta oma helikeelt pigem orgaaniliseks kui elektrooniliseks muusikaks. Kaido Kirikmäe on ka üks Balti ja Skandinaavia regioonide olulisema ambient-festivali Kukemuru Ambient korraldajatest.

Ansambel GaGad koosneb neljast äsja Paide Hillar Hanssoo Põhikooli lõpetanud neiust. Nad on tegutsenud kooli lastekoori juures ja esinenud kooli üritustel, kuid kogemust on käidud omandamas ka väljaspool. Lõppenud õppeaastal võitsid nad Järvamaa vokaalansamblite konkursil Grand Prix, esinesid Alo Mattiiseni muusikapäevadel Jõgeval ning pälvisid Paide linna talendishow’l „Vaba Lava 2019“ eripreemia hingestatud esituse eest. Ansambli juhendajaks ja seadete autoriks on Anete Sammler, kes on ka ise ansambli koosseisus üles astunud. GaGadi repertuaari kuuluvad nii välismaised hitid kui kodumaine klassika.

Öhtu asi algab Paide keskväljakul täna õhtul kell 19 ja on kõikidele huvilistele tasuta.


Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background