Õhupallisõitu jahib juba paarsada inimest

Foto: Lennuklubi Keelutsoon

Paide Teatri „Eesti Jumalate“ lavastuse suures auhinnamängus on end registreerinud juba pea kakssada inimest. Auhinnamäng, kus loositakse välja kuumaõhupallisõit üle Vargamäe väljade, piknik Kirna mõisakohvikult ja suurlavastuse „Eesti Jumalate“  piletid kahele inimesele, ootab registreerujaid vaid 1. maini.

Paide Teatri eesmärk on pakkuda elamusi ja kogemusi. Seda nii teatrisaalis kui väljaspool nummerdatud istmeridu. Nii otsustati „„Eesti Jumalate“ eel pakkuda kahele inimesele tõeliselt enneolematut elamus ja lennutada nad sinimustvalgel kuumaõhupallil suvist Eestimaad vaatama.

Auhinnamängu registreerunuilt küsitakse lisaks harjumuspärastele andmetele ka seda, mis meenub neile esimesena, kui keegi ütleb „Eesti“.

Paistab, et enim paneb „Eesti“ mõtlema loodusest, rohelisest metsast, sinisest taevast, viiskümmend vastajat on kirjutanud vastuseks „kodu“. Ent nende, vahest ootuspäraste vastuste kõrval, on juba saanud ka detailsemaid mälupilte – üdini koduseid, ürgtuttavaid.

Nii leidub vastuste hulgas: „Kaunid rabad ja üks ehtne eestlane, kes ei karda maal elada ega pelga maatööd.“ Aga ka „Panin praegu silmad kinni ja ütlesin mõttes “Eesti” ja silme ette tuli president Toomas Hendrik Ilves Tommy Cashiga ossikükki tegemas. Natuke järele mõeldes on selles stseenis nii mõndagi eestlaslikku. President on meie maal ka tavaline inimene nagu iga teine, rahvale lähedal, mitte mõni kõrgel ja kaugel hõljuv pühak, pelgamata natuke kõrvale astuda etiketist. See sümboliseerib hästi väikese Eesti ühtehoidvust. Pisut “freaky” Tommy Cash näitab jällegi, et igaüks meist on natuke veidrik, kes kukeseene- või MMSi-usku ning kes töönarkomaan või hipster Viljandi folgilt. Kui olla avatud, mahume kõik sõbralikult ühele pildile ära. Ja see ongi minu Eesti!“- võtab Paide teater laekunud vastused kokku.

Auhinnamängu saab registreeruda 1. maini ning võitja selgitatakse välja 8. mail. Registreerumine ja lisainfo Paide Teatri koduleheküljel.

Sildistatud

Raadio Rapla

Tre raadio Rapla

Current track
TITLE
ARTIST

Background